Понад 15 тисяч дунайських лососів випустили в річки Закарпаття (Фото)

Днями в річки Закарпаття випустили понад 15 тисяч екземплярів цінного та унікального лосося дунайського. Вирощуванням біоресурсу займався рибоводний форелевий завод «Лопушно», що на Буковині. Про це повідомив перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.

«15 358 рибин випустили в річки Тересва, Біла Тиса, Чорна Тиса та Теребля, їхня середня вага – 5,23 г. Зариблення водойм області цим видом риби відбулося вже втретє і щоразу кількість випущених екземплярів зростає: у 2021 р. вселили 10 тис., а у 2022 р. – 13 244», – прокоментував Мирослав Білецький.

Варто зауважити, що вилов лосося дунайського, або ж головатиці, заборонений і перебуває під захистом низки природоохоронних організацій. Тому для збереження і збільшення чисельності виду потрібна найсуворіша охорона і штучне розведення.

«У контексті підриву Каховської ГЕС росіянами та колосальних втрат для рибного господарства наповнення водойм новим біоресурсом – важлива справа для підтримки галузі загалом і розвитку її в нашій області зокрема», – наголосив перший заступник очільника краю.

Один коментар до “Понад 15 тисяч дунайських лососів випустили в річки Закарпаття (Фото)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *