В Україні планують вдвічі збільшити площі природно-заповідних територій

129383В Україні до 2020 року мають бути майже удвічі збільшені площі природно-заповідних територій. Про це в інтерв’ю виданню «Тиждень» розповів Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.
«Сьогодні ми працюємо над розширенням їхньої площі й плануємо до 2020-го збільшити її з 6% майже вдвічі. Таке завдання поставив Президент, і це – наше зобов’язання в межах європейської інтеграції», – розповів Міністр екології та природних ресурсів.
Водночас він зауважив, що збільшенню території природно-заповідних зон, а подекуди визначенню їхніх меж, перешкоджають органи місцевого самоврядування, та навів кілька прикладів таких випадків.
«Скажімо, у Дніпровсько-Тетерівському національному природному парку (мисливські угіддя Януковича в Сухолуччі (Київщина) досі шалений спротив лісників і чиновників. З приводу Холодного Яру (Черкащина), де, крім природних перлин, є пам’ятки історії та культури, Черкаська облрада під тиском якихось угруповань із лісової галузі приймає рішення про недоцільність чи передчасність створення там національного природного парку», – розповів Остап Семерак.
Також для Мінприроди залишається актуальним питання природоохоронного моніторингу тимчасово окупованих територій та підрахунку завданих довкіллю збитків.
«Нам складно визначити, в якому вони (заповідники та НПП – ред.) стані. Ми тільки може здогадуватися про стан справ й отримуємо інформацію від очевидців, які звідти приїздять. Улітку російські агресори на території національних природних парків у Криму проводили військові навчання, тому можна собі уявити, що там після ракетних стрільб із флорою й фауною. Це – варварське ставлення до української території. Вони підсвідомо розуміють, що то не їхнє, тому нищать», – зазначив Міністр екології та природних ресурсів України.
Джерело: офіційний веб-сайт Міністерства екології та природних ресурсів України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *