180 годин громадських робіт за вбивство оленя в Національному природному парку «Синевир»

Хустський районний суд Закарпатської області призначив 180 годин громадських робіт місцевому мешканцю за незаконне полювання. Про це повідомляє «Главком» з посилання на вирок від 30 червня.

У лютому цього року обвинувачений перебував в урочищі «Чорна Ріка-Шпільканя», що належить до Національного природного парку «Синевир», де у заборонений для полювання час з використанням гладкоствольної рушниці здійснив відстріл самки «оленя благородного» із сформованим ембріоном (плодом).

Не маючи з собою засобів для транспортування туші оленя, чоловік пішов додому і через кілька годин повернувся на місце вбивства тварини. Там його затримали працівники Національного природного парку «Синевир» і правоохоронці. Сума збитків природно-заповідному фонду оцінювалася на суму 49,5 тис. грн.

У суді обвинувачений визнав вину і розповів власну версію вбивства оленя. Сказав, йому повідомили, що неподалік є вовк і він пішов глянути. Побачив оленя, якого покусали вовки і він його застрелив. Потім взяв рюкзаки і сумку та спакував оленя. У цей час його викрили працівники природного парку. При цьому обвинувачений знав про заборону полювання у природно-заповідному фонді.

Прокурор просив призначити обвинуваченому покарання у вигляді штрафу 17 тис. грн. Однак суд зазначив, що чоловік ніде не працює, проживає разом з дружиною та двома повнолітніми дітьми, якихось великих доходів не має, а, отже, недоцільним є призначення йому штрафу.

Окрему суд конфіскував в обвинуваченого гладкоствольну рушницю, на яку в нього був відповідний дозвіл.

Один коментар до “180 годин громадських робіт за вбивство оленя в Національному природному парку «Синевир»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *