22% добутих лисиць у Вінницькій області виявилися інфікованими сказом

За результатами досліджень добутих мисливцями лисиць на Вінниччині, частка інфікованих сказом особин сягнула 22%. Про це повідомляє Українське товариство мисливців і рибалок.

– З початку року, в тому числі в результаті діагностичного відстрілу, до ветеринарних установ Вінниччини було доставлено 140 голів лисиці червоної. У 31-ї особини з них, тобто 22%, в лабораторіях було виявлено вірус сказу. Це дуже великий процент захворювання лисиці на сказ. І це враховуючи те, що в області нещодавно проводилась пероральна вакцинація м’ясоїдних диких хижаків. Висновок один – потрібне значне і термінове регулювання чисельності лисиці. Заперечувати цей факт можуть лише невігласи і ті, кому байдуже на здоров’я тварин і людини, – прокоментував ситуацію голова Вінницької обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок Юрій Карвацький.

За останній рік в Україні спостерігається стрімке зростання популяції лисиці – з 48 тисяч особин у 2021 році до 220 тисяч у 2023. За даними мисливців, у деяких регіонах щільність лисиці вже досягла 20 особин на 1000 гектарів угідь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *