94,4 тисяч досліджень і нуль випадків грипу птиці

Протягом 9 місяців 2023 року проведено 94,4 тисяч досліджень в спеціалізованих і особистих селянських птахівничих господарствах, а також серед дикої перелітної та синантропної птиці, і не виявлено жодного випадку грипу птиці. Про це повідомляє в підсумках роботи Держпродспоживслужба в рамка імунізація домашніх та свійських тварин.

Зокрема, зазначається, що Держпродспоживслужба продовжує здійснювати комплекс заходів для збереження епізоотичного благополуччя в Україні. Як відомо, профілактика ефективніша за лікування, тому своєчасна вакцинація убезпечує тварин від невиліковних хвороб та загибелі, а їх власників – від матеріальних збитків.

За 9 місяців поточного року фахівці ветеринарної медицини державних установ Держпродспоживслужби провели щеплення загалом 41,2 млн голів тварин, а саме:

  • від сказу – 3,5 млн голів (собак – 1,9 млн, котів – 1,4 млн, інших тварин – 198,2 тис. голів);
  • від сибірської виразки – 965,4 тисяч голів (велика рогата худоба, дрібна рогата худоба та коні);
  • від класичної чуми свиней – 2,9 млн голів;
  • від хвороби Ньюкасла – 33,6 млн голів.

Станом на 1 жовтня 2023 року на території України виявлено 22 випадки АЧС. В кожному випадку Держпродспоживслужбою забезпечено здійснення необхідних заходів Відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней. Держпродспоживслужба вкотре закликає власників свиней суворо дотримуватись рекомендацій по убезпеченню від АЧС, оскільки вакцини від цієї хвороби наразі не існує.

Держпродспоживслужба нагадує, що вакцинувати домашніх тварин проти сказу можна безкоштовно в державних установах ветеринарної медицини.

Варто зазначити, що 2 листопада на території мисливських угідь Зіньківського ГМРГ на Полтавщині знайшли мертвого кабана, у якого підтвердили АЧС.

Один коментар до “94,4 тисяч досліджень і нуль випадків грипу птиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *