На Полтавщині знайшли мертвого кабана, у якого підтвердили АЧС

Труп дикого кабана знайдено 2 листопада на території мисливських угідь Зіньківського ГМРГ. Про це повідомляє Головне управління Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Полтавській області.

Цього ж дня фахівці Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини створили комісію з метою проведення епізоотичного обстеження та відбору біологічного матеріалу для дослідження на африканську чуму свиней.

Згідно зі звітом про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 003106 п.м./23 від 03.11.2023 Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області ДНК вірусу африканської чуми свиней виділено.

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області підгоували проєкт рішення на засідання місцевої Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії виконавчого комітету Опішнянської селищної ради, яке відбудеться 03.11.2023, з метою встановлення карантину щодо африканської чуми свиней та оголошення неблагополучною по даному захворюванню територію мисливських угідь Зіньківського ГМРП, що знаходиться на території Опішнянської селищної громади Полтавського району Полтавської області.

Також розроблено «План заходів щодо локалізації та ліквідації африканської чуми свиней на території мисливських угідь Зіньківського ГМРП, що знаходиться на території Опішнянської селищної громади Полтавського району Полтавської області та недопущення розповсюдження даного захворювання на території Полтавської області».

Заходи щодо запобігання розповсюдження АЧС запроваджені у відповідності з вимогами чинної «Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 за №111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 29.03.2017 за №432/30300.

Один коментар до “На Полтавщині знайшли мертвого кабана, у якого підтвердили АЧС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *