Не так давно на запорізький заповідник обрушилася біда – практично вся популяція кабанів була знищена африканською чумою. Трупи тварин співробітники заповідника знаходили в різних частинах острова. Про це повідомляє видання Верже з посиланням на гендиректора заповідника Максима Остапенка.
– За весь період період з початку ситуації – того моменту, коли було знайдено першого загиблого від Африканської чуми кабана на Хортиці, – загинули близько 80-ти особин. Це ті тварини яких виявили співробітники заповідника в різних частинах території. Буквально на днях мені наші природники говорили, що на острові є живі кабани, як в північній частині, так і в південній, тобто частина поголів’я вижила, але чи виживуть воно – ніхто не знає, – каже керівник заповідника.
За словами Максима Остапенка, кабанів на Хортиці ніхто не відстрілював, адже знищення таким чином категорично небезпечно.
– Якщо тварин почати лякати пострілами, це може привести до їх масової міграції по області і тоді проблема набуде вже інших масштабів. Спочатку розглядалося питання повного винищення популяції, але потім з біофаку приїхали професори, які вивчили цей досвід і прийшли до висновку, що облавні полювання дуже небезпечні саме через швидкість поширення – 14 км на добу. Якщо тварин не лякати, то швидкість поширення 1,2 км на рік, – зазначив Максим Остапенко.
За його словами, поки жодного випадку падежу кабанів за межами острова не виявлено. Що стосується причини захворювання хортицьких кабанів на африканську чуму, то інфекція могла дістатися до тварин, як завгодно – в тому числі і через воду.
– На острів вірус міг потрапити, як через воду, так і методом завезення – хтось міг проїжджати через Хортицю і привезти на колесах, залишити шматки їжі і т.д.
Відзначимо, що на Хортиці поголів’я кабанів в 20 разів перевищувало допустиму норму. За словами директора заповідника, на подібній території повинно бути не більше 5-ти кабанів, а на момент поширення чуми, популяція кабанів в заповіднику становила сотню.