На Буковині знову виявлено трихінельоз
Хворобу знову виявили у лисиці. Тепер перевірятимуть і свійських тварин. Збудник трихінельозу фахівці виявили в одній з проб м’язів лисиці, яку було відстрілено на території Станівецького лісництва Кіцманського УТМР Кіцманського району Чернівецької області. Про це пише ІА АСС з посиланням на Вижницьку РДА.
«Потрібно провести епізоотичне обстеження, подивитися, у скількох тварин ще наявний збудник. Там будуть проведені заходи згідно з Інструкцією. Будуть досліджуватися додатково дикі тварини, свійське поголів’я у свиногосподарствах», – зазначила Неля Голюк. Фахівчиня каже, востаннє випадок трихінельозу на Буковині зафіксували у 2012 році (у Глибоцькому районі). А цьогоріч це вже другий випадок. Перший був зафіксований у січні на Кельменеччині.
Що таке трихінельоз
Трихінельоз – це гельмінтозна хвороба, збудником якої є живородна немотода. Хворіють трихінельозом свині, коні, собаки, коти, дикі кабани, ведмеді, вовки, лисиці, їжаки, інші всеїдні та м’ясоїдні ссавці, а також люди.
Основними факторами передачі трихінельозу людині є уражена личинками трихінел свинина (м’ясо, сало, інші продукти забою) та конина. Основним джерелом зараження трихінельозом є свинина, а також м’ясо диких кабанів, ведмедів, яке містить у собі личинки трихінел.
Як переносять хворобу люди
Люди найчастіше хворіють на трихінельоз через свою безпечність. Їх зараження можливе лише при вживанні в їжу свинини, м`яса дикого кабана, коней, зараженого личинками трихінел і яке не пройшло термічну обробку. Слід пам`ятати, що соління, копчення, в`ялення, маринування м`яса не знищує личинки гельмінтів, а при виморожуванні вони гинуть тільки через 29-35 годин при мінус 50-70°С.
Перші ознаки захворювання в людини проявляються, як правило, на 4-6 день зараження.
Хвороба може мати стерту (легку) і важку форми, що залежить від кількості проковтнутих личинок і від стану імунної системи людини. Для стертої форми захворювання характерні: підвищення температури до 37,2-38°С, слабко виражені м`язові болі.
Можлива невелика набряклість повік.
Через 2-3 тижні температура раптово піднімається до 40°С, виникають сильні м`язові болі, набряк обличчя, головний біль, висип. Важка форма захворювання починається з болю в животі, блювоти, проносу.
Потім виникає сильний біль в потилиці, посилюються м`язові болі, температура піднімається до 41°С.
По тілу розходиться висип, який запалюється і починає нагноюватися. При трихінельозі страждають всі органи і системи людини: серце, легені, печінка, головний мозок. При несвоєчасно розпочатому лікуванні хворий може померти.
Один коментар до “На Буковині знову виявлено трихінельоз”