На Буковині знову виявлено трихінельоз

Хворобу знову виявили у лисиці. Тепер перевірятимуть і свійських тварин. Збудник трихінельозу фахівці виявили в одній з проб м’язів лисиці, яку було відстрілено на території Станівецького лісництва Кіцманського УТМР Кіцманського району Чернівецької області. Про це пише ІА АСС з посиланням на Вижницьку РДА.

«Потрібно провести епізоотичне обстеження, подивитися, у скількох тварин ще наявний збудник. Там будуть проведені заходи згідно з Інструкцією. Будуть досліджуватися додатково дикі тварини, свійське поголів’я у  свиногосподарствах», – зазначила  Неля Голюк. Фахівчиня каже, востаннє випадок трихінельозу на Буковині зафіксували у 2012 році (у Глибоцькому районі). А цьогоріч це вже другий випадок. Перший був зафіксований у січні на Кельменеччині.

Що таке трихінельоз

Трихінельоз – це гельмінтозна хвороба, збудником якої є живородна немотода. Хворіють трихінельозом свині, коні, собаки, коти, дикі кабани, ведмеді, вовки, лисиці, їжаки, інші  всеїдні  та  м’ясоїдні  ссавці,  а  також  люди.

Основними факторами  передачі  трихінельозу  людині  є   уражена   личинками трихінел свинина (м’ясо, сало, інші продукти забою) та конина. Основним джерелом зараження трихінельозом є  свинина,  а також  м’ясо диких кабанів,  ведмедів,  яке містить у собі личинки трихінел.

Як переносять хворобу люди

Люди найчастіше хворіють на трихінельоз через свою безпечність. Їх зараження можливе лише при вживанні в їжу свинини, м`яса дикого кабана, коней, зараженого личинками трихінел і яке не пройшло термічну обробку.  Слід пам`ятати, що соління, копчення, в`ялення, маринування м`яса не знищує личинки гельмінтів, а при виморожуванні вони гинуть тільки через 29-35 годин при мінус 50-70°С.

 Перші ознаки захворювання в людини проявляються, як правило, на 4-6 день зараження.

Хвороба може мати стерту (легку) і важку форми, що залежить від кількості проковтнутих личинок і від стану імунної системи людини.  Для стертої форми захворювання характерні: підвищення температури до 37,2-38°С, слабко виражені м`язові болі.

Можлива невелика набряклість повік.

Через 2-3 тижні температура раптово піднімається до 40°С, виникають сильні м`язові болі, набряк обличчя, головний біль, висип. Важка форма захворювання починається з болю в животі, блювоти, проносу.

Потім виникає сильний біль в потилиці, посилюються м`язові болі, температура піднімається до 41°С.

По тілу розходиться висип, який запалюється і починає нагноюватися. При трихінельозі страждають всі органи і системи людини: серце, легені, печінка, головний мозок. При несвоєчасно розпочатому лікуванні хворий може померти.

Один коментар до “На Буковині знову виявлено трихінельоз

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *