Водій, який збив зайця, заплатить штраф
Випадок стався на Тернопільщині. Водія оштрафували.
Ще минулого місця, 25 березня, на автомобільній дорозі Т-20-04 Бережани-Підгайці-Монастириська водій ЗАЗ “SENS”, не вжив негайних заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу або безпечного об`їзду перешкоди, що у подальшому призвело до механічного пошкодження транспортного засобу при наїзді на зайця, який перебігав проїжджу частину, – йдеться у постанові суду опублікованій на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.
У постанові суду зазначається, що водій порушив п. п. 2.3 (б), 12.3 Правил дорожнього руху.
Відтак Монастириський районний суд визнав чоловіка винним у вчиненні адміністративного порушення передбаченого ст. 124 КУпАП та призначив йому покарання у вигляді штрафу у розмірі 850 гривень.
Рішення не було оскаржене в апеляційному суді і набрало законної сили 10 квітня 2021 року.
Варто зазначити, що крім штрафу порушник заплатить 454 грн судового збору.
Ця інформація розбурхала уяву користувачів соцемереж і вони так коментують цю подію:
«Цікаво яких заходів він мав вжити….?», «Чи були встановлені дорожні знаки “дикі тварини “», «А за те що коти ловлять мишей, на господарів будуть накладати штрафи чи якісь адмінпокарання, нє бо просто цікаво!?», «По перше – чи заєць переходив дорогу на пішоходному переході. По друге – чи заєць був одягнутий в світловідбиваючу желетку. Можливо,це зайця треба покарати за порушення ПДР!!!😆😆😆 І,краще шукайте тих виродків,які стріляють оленів,лебедів,бузьків,особливо в заповідниках!!!», «Ще трохи і за мухи на радіаторні ришітці штрафи виписуватимуть», «Причепіть зайцеві STOP- сигнал», «я тоже колись збив в ночі… вже заєць перебіг дорогу, і тут тупо розвернувся назад і прям під колеса… таке буває хто ж винен може дорожні служби хай загороджують сіткою при трасах)», «Скоро за здохлі ворони штрафувати будуть падли», «Це про пісєц.. Є коли людина тероризує весь двір (багато заяв, та викликів поліції) – так полудурку лише профілактичні бесіди 😒.. А тут бляха через зайця людину до суду притягли 🤷♀️», «Не смішіть людей,бо смердить читати.А,ті, що спалюють траву,скільки погубили життя маленьких зайченят,?То нічого?А хто за те буде платити штраф?», «Видати закон: ЛІСНИЧІ ЗОБОВ’ЯЗАНІ ОДІВАТИ ВСІХ ЗВІРІВ В СВІТЛОВІДБИВАЮЧІ ЖЕЛЕТКИ!!! В РАЗІ АВАРІЇ З УЧАСТЮ ЗВІРІВ, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕСЕ ЛІСНИЧИЙ!!!»
Що треба знати водіям про можливе зіткнення авто з дикими тваринами
ДТП, яке призвело до загибелі диких тварин, кваліфікується як браконьєрство, якщо водій був попереджений про їхню міграцію дорожнім знаком.
Дикі тварини (як і свійські) офіційно не вважаються учасниками дорожнього руху. Але вони також використовують автотраси для свого пересування, перетинаючи їх при міграції. Тому спричинюють ДТП, почасти з трагічними наслідками.
Основна небезпека в тому, що тварина зненацька вибігає на дорогу і водій може побачити її буквально в останню секунду навіть вдень, не кажучи вже про темну пору доби. Тож водіям потрібно бути особливо пильними на дорогах, найперше поруч з лісовими масивами.
Щільність тварин в подекуди досить висока, якщо вірити даним цьогорічної таксації. Проте в більшості областей відсутні дорожні знаки про можливий перетин автомобільних доріг дикими тваринами, які б застерігали водіїв від можливого зіткнення з ними.
Зазначимо, що лише при наявності такого дорожнього знаку, коли водій попереджений про міграцію лісових звірів на конкретній ділянці траси загального користування, ДТП, яке призвело до загибелі тварини, кваліфікується з боку водія як браконьєрство, тобто незаконне добування дичини, відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання». У такому випадку водій зобов’язаний сплатити державі штраф та відшкодувати збитки, завдані унаслідок порушення чинного законодавства та нанесення шкоди тваринному світу.
При відсутності такого дорожнього знаку на дорозі загального значення, відповідна норма закону до водія не застосовується. Наголосимо, це не стосується доріг інших категорій: лісових, польових, відомчих, на приватних територіях.
Водії та інші учасники дорожнього руху повинні також знати, що загибла на дорозі дика тварина не є безхазяйною, вона належить користувачу мисливських угідь. Ніхто не має права вилучати її з місця пригоди, забирати собі як своєрідний трофей, бо це вважається заволодінням чужим майном. Про таке ДТП потрібно повідомити Національну поліцію, а співробітники поліції повідомлять користувача угідь за місцем пригоди.
Користувач мисливських угідь має також право на відшкодування збитків своєму мисливському господарству. У такому випадку кілограм дичини (у туші) обраховується за найвищою ринковою вартістю м’ясної продукції, що склалася на даний момент.
Самовільне вилучення туші збитої на дорозі тварини є ще й порушенням ветеринарного законодавства. У зв’язку з профілактичними заходами, наприклад, щодо попередження спалаху АЧС, м’ясо дикого кабана має бути обов’язково лабораторно досліджене на вірусу африканської чуми.
Один коментар до “Водій, який збив зайця, заплатить штраф”