У селі Лісна Слобідка на Івано-Франківщині скажений кіт покусав трьох людей, серед них — двоє дітей. З початку року в області лабораторно підтвердили 15 випадків сказу у тварин.
Про це повідомляє Суспільне з посиланням на начальницю санітарно-карантинного відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб Ірина Федорів.
“Цей останній випадок лабораторно підтверджений у суботу, 28 жовтня. Кіт самостійно напав. Його власник доставив у лабораторію Держпродспоживслужби для перевірки на сказ. Наразі двоє дітей 2009 та 2012 років народження, а також одна доросла жінка мали контакт з котом та проходять вакцинацію”, — говорить Ірина Федорів.
З її слів, діти отримують щеплення у центрі антирабічної допомоги на базі обласної дитячої клінічної лікарні, а доросла пацієнтка вакцинується у Коломийській центральній районній лікарні.
Це — четвертий лабораторно підтверджений випадок сказу серед тварин у Коломийському районі від початку 2023 року, пишуть на Facebook-сторінці Коломийського районного відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб.
“Сказ — вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему й після появи симптомів стає невиліковним — 100% хворих людей помирають”, — каже лікар-епідеміолог відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Олексій Косько.
Захворіти на сказ може людина або тварина, якщо їх вкусить, подряпає або обслинить інфікована тварина. Водночас через кров чи сечу тварин сказ не передається.
Що робити, якщо вас вкусила чи подряпала тварина:
- щонайменше упродовж десяти хвилин ретельно промивайте місце ураження проточною водою із господарським милом;
- зверніться по медичну допомогу до травмпункту для проведення щеплення антирабічною вакциною;
- потрібно отримати п’ять щеплень: 0-й день — у день звернення до лікаря, а потім у третій, сьомий, 14 і 28 дні.
Зі слів Олексія Коська, антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання майже у 99% випадках. Вона ефективна у разі початку курсу не пізніше 14 дня з моменту укусу чи обслинення.
У Коломийській центральній районній лікарні є антирабічна вакцина, яку можна отримати безоплатно.