Ведмідь гризлі розтерзує чорного ведмедя в Канаді (ВІДЕО)

Подивіться, як ведмідь грізлі розбиває чорного ведмедя в Канаді
Подивіться, як ведмідь гризлі розриває чорного ведмедя в Канаді

Ведмеді гризлі та чорні ведмеді займають майже однакову територію в Північній Америці, і відомо, що ці два види є жорсткими конкурентами. Будучи одними з головних хижаків континенту, гризлі полюють на чорних ведмедів за відповідних умов. Люди не часто стають свідками хижацтва гризлі, і вкрай рідко вдається зафіксувати це на плівку. Ось чому нещодавня серія відео з Британської Колумбії, Канада, на якій ведмідь гризлі нападає на чорного ведмедя і, можливо, харчується ним, настільки приголомшлива. Подивіться самі нижче.

Інцидент стався на узбіччі дороги біля громади Доусон-Крік у Британській Колумбії. Це було знято мешканкою району на ім’я Сьюзан Гріффіт, яка опублікувала його у Facebook 31 серпня. Чорний ведмідь на відео виглядає мертвим, оскільки гігантський гриізлі гризе йому голову, шию та хребет, а потім тягне за собою, вгору по крутому насипу, перш ніж Гріффіт повільно поїде.

Тільки в перші години після його розміщення, відео переглянули понад 50 000 разів. “Черта! Ти знаєш, чи чорного ведмедя збила машина?” одна людина запитала Гріффіта в розділі коментарів. «Не знаю», — відповіла вона. «Він безперечно був агресивним щодо цього. Мені було надзвичайно незручно бути так близько».

Хоча відео може бути шокуючим, ведмеді грізлі нерідко полюють, вбивають і їдять чорних ведмедів у місцях, де їхні території перетинаються. Чотири роки тому подібний інцидент був знятий на плівку мисливською командою батька і сина поблизу Вайткорта, Альберта, що приблизно за 250 миль на південний схід від Доусон-Спрінгс. На цьому відео видно, як великий грізлі викопує чорних ведмежат із підземної барлоги.

«Люди можуть почуватися погано через цю ситуацію. Вони можуть пошкодувати чорного ведмежата, якого спіймали», – сказав F&S у статті 2022 року про це відео колишній координатор із відновлення ведмедів грізлі Служби охорони рибних ресурсів і дикої природи США доктор Кріс Сервгін . «Але грізлі вбиває цих чорних ведмедів з певною метою. Він збирається вбити їх і з’їсти. У природи є процес, і хижацтво є частиною цього процесу».

Незрозуміло, чи гризлі на відео Гріффіта справді вбив чорного ведмедя, якого жував, чи просто натрапив на нього після того, як той уже був мертвий. За словами Сервгіна, гризлі важко вполювати та зїсти здорових дорослих чорних ведмедів через меншу швидкість виду та його здатність лазити по деревах. Зазвичай вони полюють на чорних ведмедів у особливих ситуаціях, коли їх легше наздогнати, як дитинчата, що ховаються в барлозі. Або, в останньому випадку, мертвий ведмідь на узбіччі дороги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *