На Житомирщині у 2024 році проведуть облік мисливських видів диких тварин та птахів
Підприємства-користувачі мисливських угідь протягом січня-лютого 2024 року мають провести облік парнокопитних тварин та хутрової дичини, протягом першої декади року – пернатої дичини. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Поліського округу з посиланням на відповідне доручення начальника Житомирської ОВА Віталія Бунечка.
Зазначений захід є обов’язковим для всіх користувачів мисливських угідь і проводиться щорічно з метою забезпечення об’єктивного контролю за використанням та відтворенням державного мисливського фонду в мисливських господарствах Житомирської області, відповідно до вимог законів України «Про мисливське господарство та полювання», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про тваринний світ».
В умовах дії воєнного стану акцентується на особливостях проведення заходів щодо обліку мисливських видів диких тварин та птахів:
- Заходи необхідно проводити з урахуванням рішення ради оборони Житомирської області «Про забезпечення заходів здійснення правового режиму воєнного стану», яким забороняється відвідування лісів, що знаходяться на відстані до 30 кілометрів від лінії державного кордону України, на кордоні з Республікою Білорусь; на територіях, що були тимчасово окуповані (населенні пункти: с.Радча, с. Нова Радча, с. Стара Радча, с. Грезля, с. Давидки, с. Тичків, с. Вільхова, с. Ровба, с.Рубежівка Народицької селищної ради Короостенського району) та інших потенційно небезпечних місць.
- Користувачі мисливських угідь обов’язково повинні погоджувати терміни та місця проведення обліку мисливських видів диких тварин та птахів (лісництва, квартали, урочища) з районними військовими адміністраціями та районними (міськими) підрозділами ГУ ДСНС України у Житомирській області, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України за місцем розташування.
- Для мінімізації руху в лісових масивах поряд з традиційними методами підрахунку (шляхом спостереження на підгодівельних майданчиках, методом шумового прогону окремих ділянок, підрахунку слідів на сніговому покриві та опитуванням єгерського складу і досвідчених мисливців, тощо) за можливості пропонується застосовувати альтернативні і сучасні засоби обліку мисливських видів диких тварин та птахів (фото- та відеопастки, фото-відеофіксація з повітря за допомогою дрону тощо).
Фахівці Державної екологічної інспекції Поліського округу долучаються до проведення спільних заходів по обліку чисельності диких тварин та птахів, участь у яких беруть представники Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, Управління екології та природних ресурсів ОВА, єгерської служби, мисливствознавці, та за їх підсумками надають для розгляду та погодження проєкти лімітів використання (відстрілу, відлову) диких парнокопитних та хутрових звірів та пропускну спроможність мисливських угідь у сезон полювання 2024/25 року.
В Державній екологічній інспекції Поліського округу звертаються до усіх керівників мисливських господарств відповідально поставитись до проведення заходів по обліку чисельності державного мисливського фонду, який наданий в користування, та в найкоротші терміни повідомити інспекцію про час та дату проведення вищезазначених заходів.