Участь мисливців у захисті України: об’єктивний аналіз на основі статистики
24 лютого 2022 року Росія розв’язала повномасштабну війну проти України. Сотні тисяч чоловіків та жінок стали до лав Збройних Сил, аби захистити Батьківщину. Серед них – чимала кількість і мисливців. Але якою є їх реальна частка на тлі загальної кількості мобілізованих? Спробуємо розібратися на основі офіційної й загальнодоступної статистики.
Кількість мисливців за даними державних органів
Відповідно до інформації МВС, станом на жовтень 2021 року в Україні налічувалося 707 117 зареєстрованих власників мисливської вогнепальної зброї, які мали в особистому користуванні 790 055 одиниць мисливської гладкоствольної та 170 195 одиниць мисливської нарізної і комбінованої зброї.
Водночас, у проєкті стратегії розвитку мисливського господарства, опублікованій на сайті Державного агентства лісових ресурсів України, зазначено, що в Україні нараховується близько 750 тисяч мисливців. Виходить, що деякі мисливці без мисливської зброї.
Отже, загальну кількість громадян, пов’язаних з мисливством, різні держоргани оцінюють у діапазоні від 700 до 750 тисяч осіб. Це становить приблизно 1-2% населення країни.
Загальна кількість мобілізованих
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні розпочалася загальна мобілізація. За даними Міноборони, станом на липень 2022 року до лав ЗСУ та інших військових формувань було мобілізовано близько 1 млн осіб. Це становить понад 5% населення України призовного віку, з урахуванням того, що за даними ООН, близько 6,2 млн українців виїхали за кордон на початку війни.
Оцінки частки мобілізованих мисливців
За інформацією Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь орієнтовно 100 тисяч мисливців у складі ЗСУ визволяють Україну від окупантів.
Виходячи з таких даних, частку мобілізованих мисливців можна оцінити у діапазоні 15-20% від їх загальної чисельності в Україні.
Чи можна ці дані вважати точними?
Вони можуть бути як применшені так і перебільшені, реальна статистика зараз недоступна, з відомих причин. Крім того, частина осіб за віком чи станом здоров’я не могла бути мобілізована.
Висновки щодо ролі мисливців в обороні України
Отже, на основі наявних на сьогодні статистичних даних можна зробити такі узагальнені висновки:
- Кількість громадян України, пов’язаних з мисливством, оцінюється від 700 тисяч до 750 тисяч осіб.
- Загалом до Збройних Сил та інших військових формувань мобілізовано близько 1 млн осіб.
- Частка мобілізованих мисливців за оцінками громадських організацій становить приблизно 15-20% від їх загальної кількості.
- Внесок мисливців у захист Батьківщини є вагомим на тлі загальної мобілізації.
Роль мисливців у протистоянні російському вторгненню є суттєвою та заслуговує на вдячність. Адже багато мисливців знайшли гідне застосування своїм знанням та навичкам на фронті у боротьбі з російськими окупантами. Їх вміння маскуватися, непомітно пересуватися лісовою місцевістю, майстерно поводитися із зброєю допомагають ефективно протидіяти ворогу.
Роман, воїн, мисливець, демобілізований:
Досвід… та звичайно є, оскільки півтора року тому мені було 55. Ще під час служби в радянській армії я здобув відповідний вишкіл. Саме досвід полювання, вміння влучно стріляти, техніка безпеки, поводження зі зброєю і дали мені змогу на базі мисливців утворити чудовий розвідвзвод нашого батальйону. Як виявилося згодом, ми потім проводили спільні навчання з іншими розвідвзводами. Адже коли мисливець вміє чути ліс, птахів, звірів, вміє тихо ходити, щоб не хрустіти, бо звір все бачить і чує – звичайно, такий досвід безцінний. Навіть ті побратими, що з нами служили, не будучи мисливцями, були в захопленні від того, наскільки ми вміли тихо пересуватися, очима стежити по сторонах і під ноги дивитися.
Щодо стрільби, то тут взагалі, звісно, питань немає, хіба що спортсмени кращі.
А з техніки безпеки я повторюю, що правила написані кров’ю, тому їх треба обов’язково дотримуватися. Оскільки ми дотримувалися, все добре відбувалося.
Отже, безперечно, досвід допомагає.
Андрій, снайпер-розвідник, мисливець
Олексій, воїн, мисливець
Анатолій, воїн, мисливець, кінолог
Про те, як реагують мисливці, які захищають Україну, на слова «Хочете постріляти? Ідіть на фронт!» читайте за посиланням.
4 коментарі до “Участь мисливців у захисті України: об’єктивний аналіз на основі статистики”