В Україні 1 100 користувачів мисливських угідь, за 107 угіддя не закріплені. Як на них позначиться земельна реформа?

Мисливські угіддя і земельна реформа

В Україні 1 100 користувачів мисливських угідь, за 107 мисливські угіддя не закріплені. Однак, із 1 січня 2024 року в Україні розпочався другий етап земельної реформи – ринок землі став доступним для юридичних осіб. Це може суттєво вплинути на мисливську галузь. Як саме – розбираємося далі.

На сьогодні в Україні налічується 1 100 користувачів мисливських угідь загальною площею 38,8 млн га. При цьому за 107 користувачами угіддя не закріплені належним чином. Відкриття ринку землі може ускладнити процес закріплення угідь за користувачами, адже нові власники земельних ділянок зможуть відмовити мисливцям у праві користування.

Мисливські угіддя та земельна реформа

Начальник управління мисливського господарства та полювання Держлісагентства Володимир Каленіченко зазначає, в інтерв’ю газеті “Природа і суспільство”, що потрібні законодавчі зміни, аби користувачі мисливських угідь мали можливість вести мисливське господарство незалежно від власника землі, як це відбувається в країнах ЄС.

Експерти коментують

Голова науково-технічної ради Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь Василь Новицький висловлює думку, в інтерв’ю виданню “Лісовий і мисливський журнал”, що земельна реформа в чинному вигляді є занадто спрощеною і не враховує соціальну та екологічну складові сільського господарства.

На його думку, ринок землі може мати нищівний вплив на мисливську галузь, якщо не внести зміни до законодавства щодо гарантування доступу мисливців до сільськогосподарських угідь. Адже саме агроландшафти складають понад 70% мисливських угідь України.

Ціни на землю та іноземні інвестиції

Середня вартість 1 га сільськогосподарських земель в Україні на сьогодні становить 37 тисяч гривень. Найдорожчі ділянки – у центральних областях країни. Такі дані опубліковані на сайті opendatabot.

Василь Новицький ставить під сумнів доцільність обмеження доступу іноземців до українського ринку землі, адже саме валютні інвестиції потрібні для розвитку агросектору.

Висновки

Отже, запровадження ринку землі вимагає від української влади термінового внесення змін до законодавства, аби гарантувати мисливським господарствам можливість доступу до сільськогосподарських угідь. Інакше галузь може зазнати значних збитків, які від заборони полювання і так сягають рекордних розмірів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *