На Черкащині суд виправдав чоловіка, який не розрізняє мисливські та бойові патрони
Шполянський районний суд Черкаської області виправдав жителя с. Матусів у справі про незаконне придбання та зберігання бойових патронів. Про це свідчить вирок суду, розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Згідно з матеріалами справи, у березні 2021 року під час обшуку в будинку чоловіка було вилучено 50 патронів калібру 7,62 мм, серед яких були проміжні патрони радянського зразка 1943 року з кулею зі стальним осердям, виготовлені в м. Клімовськ (Росія), а також мисливські патрони з експансивною кулею типу “HP” (Hollow Point) виробництва м. Тула (Росія). Обвинувачення стверджувало, що ці боєприпаси були придбані та зберігалися без передбаченого законом дозволу.
Однак чоловік пояснив, що мав дозволи на мисливську зброю, а вилучені патрони йому передала його мати в присутності свідків близько 15 років тому після смерті батька. Обвинувачений стверджував, що не розпаковував коробки з патронами, оскільки не займався полюванням понад 12 років через хворобу, та не розрізняє мисливські та бойові патрони.
Суд, дослідивши докази, визнав протокол обшуку та висновок експертизи недопустимими через порушення процедури їх отримання. Зокрема, обшук проводився в рамках іншого кримінального провадження, а матеріали були виділені в окреме провадження з порушенням вимог Кримінального процесуального кодексу.
Крім того, суд звернув увагу на порушення права обвинуваченого на захист через недотримання процедури вручення повідомлення про підозру. Сторона обвинувачення не надала доказів вжиття заходів для встановлення місцезнаходження чоловіка перед надісланням повідомлення поштою, хоча той постійно перебував за місцем проживання, що підтверджується даними мобільного оператора.
Читайте також: Суд відмовив у скасуванні арешту на Nissan NP300 та карабін у справі про браконьєрство на Сумщині
З огляду на недопустимість ключових доказів, порушення прав обвинуваченого та його пояснення щодо походження патронів, суд дійшов висновку, що провину чоловіка у незаконному придбанні та зберіганні бойових патронів не доведено. Відтак, суд ухвалив виправдувальний вирок.
Процесуальні витрати на залучення експерта в розмірі 980,70 грн. суд поклав на державу. Речові докази у вигляді патронів постановлено знищити.