Лось на подвір’ї у Житомирі: науковці пояснюють зміну поведінки диких тварин

Лось на подвір'ї у Житомирі: науковці пояснюють зміну поведінки диких тварин
Фото ілюстративне

У мікрорайоні Крошня міста Житомира місцева жителька Алеся Ляшенко зіткнулася з незвичним “гостем” – лосем, який несподівано з’явився на її подвір’ї. За словами жінки, тварина перестрибнула через паркан, перекинула господарські речі та залишила сліди на городі. Науковці пояснюють таку поведінку диких тварин кількома факторами – повідомляє Суспільне Житомир.

Житомирянка Алеся Ляшенко, Житомир, травень 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Іван Хом’як, доцент кафедри екології та географії Житомирського державного університету імені Івана Франка, зазначає, що випадки появи диких тварин поблизу людських осель почастішали після повномасштабного вторгнення РФ. Через обмеження доступу до лісів та заборону полювання тварини почали шукати прихисток та харчі ближче до населених пунктів.

Читайте також: У Шацькому нацпарку молодий лось підійшов до людини впритул: унікальне відео

Крім того, на поведінку лосів впливають і кліматичні зміни. “Зі зміною клімату змінюється їхня харчова база, а відтак лось втрачає перевагу над іншими тваринами. І на півночі витісняється оленями та іншими великими копитними”, – пояснює Хом’як.

Доцент кафедри екології та географії ЖДУ імені І. Франка Іван Хом’як, Житомир, травень 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Науковець наголошує, що при зустрічі з дикою твариною варто уникати різких рухів та повільно відійти подалі. У разі виникнення загрозливої ситуації необхідно звертатися до відповідних служб: працівників найближчого лісгоспу, рятувальників, ветеринарів або швидкої медичної допомоги, залежно від обставин.

Поява лося на подвір’ї житомирянки стала яскравим прикладом того, як зміни в навколишньому середовищі та діяльність людини впливають на поведінку диких тварин, змушуючи їх адаптуватися до нових умов існування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *