Який правильно вибрати мисливський патронташ? Поради
Вдале полювання – це влучний постріл. А постріл – це в будь-якому випадку патрон, який був легко і швидко витягнутий із патронташа. Тому вкрай важливо, серйозно підійти для підбору цього елемента спорядження. Адже патронташ для полювання є у кожного любителя промислу, у кожного досвідченого мисливця. Обійтися без нього, на мою думку, дуже і дуже складно.
Звичайно ви можете розставити патрони по кишенях, але це нісенітниця, це ризик помилитись, зашпортатись і втрати вдалу можливість вполювати здобич. Думаю, що ніхто не сперечатиметься з тезою, що набої це серйозна справа і до них варто відноситись із військовою строгістю.
Якщо вдаватись до історії виникнення патронташів, то в цьому контексті варто апелювати до кавказьких народів, які навчилися створювати так званий «газир» – відсіки для патронів на грудях. Потім патронташ пройшов чималий шлях еволюції, і сьогодні кожен мисливець має змогу вибрати із різних рішень.
Є з чого зробити вибір!
Патронташі для полювання створюються у величезному асортименті. Крім того люди досвідчені можуть власноруч, зробити цю річ, з урахуванням всіх своїх вимог і потреб. Практика показує, що у багатьох мисливців є кілька патронташів, адже в залежності від обставин і умов полювання їх варто міняти. Так, наприклад, різні моделі необхідні під різний калібр, і навіть зміна пір року стає для досвідчених людей приводом поміняти цей елемент спорядження. До слова, в літній час можна носити більш легкі моделі, а для морозів більше підійдуть масивні вироби.
Матеріали і конструктивні особливості
Мисливські патронташі шиються з різних матеріалів. Традиційним рішенням є шкіра – саме з неї подібні вироби створювалися в минулому. Однак сьогодні шкіряні моделі вже не настільки популярні, і нерідко вони стають виключно елементами іміджу, хоча багато мисливців дотримуються традицій. Вельми популярними є моделі з синтетичних тканин, які дозволяють з легкістю витягувати патрон, або із шкірозамінника, а також і комбіновані варіанти. Вони шиються на різний калібр, можуть мати різний крій, розмір та специфіку носіння, різну конструкцію та місткість. Патрони можуть розташовуватися як в ряд, так і в два ряди. Якщо зводити всі сучасні патронташі до загальних рис, то зазвичай вони представляють собою сумку з непромокаючого матеріалу (якщо говорити про закриті моделі), яка має клапани під патрони того чи іншого калібру. Або, якщо говорити про відкриті моделі, це клапани під патрони потрібного калібру, нашиті на ту чи іншу основу.
Варіанти виконання
Весь величезний асортимент мисливських патронташів, можна поділити на кілька великих категорій за місцем носіння. Це патронташ ремінь, який виглядає досить колоритно, але не завжди виявляється в потрібній мірі доступним, це жилет, так званий нагрудний патронташем, оскільки патрони фіксуються на грудях, на спеціально відведеній для цього пластині. Також багато мисливців обирають компактний і зручний патронташ на приклад, дуже популярний сьогодні. Кожен мисливець має право вирішити, який саме варіант влаштує його найбільшим чином, і у кожної людини в цьому відношенні є свої переваги. Деякі промисловики користуються тільки одним типом, який здається їм найбільш зручним, в той час як інші люди мають в своєму арсеналі різні різновиди, і змінюють їх у міру необхідності – коли доводиться використовувати інший калібр, або полювати в специфічних умовах.
Відкриті або закриті?
Крім того всі різновиди мисливських патронташів, включаючи патронташ на приклад, пояс і жилет, незалежно від того, який калібр, можна поділити на відкриті і закриті. Специфіка закритих моделей зводиться до того, що патрони залишаються там захищеними від негативних впливів середовища, а крім того, вони гарантовано не загубляться. Що ж стосується відкритих варіантів – вони незамінні в ситуаціях, коли діяти треба негайно, і немає часу на відкривання різних пристосувань. Кожен мисливець самостійно вирішує, який варіант підійде для нього краще, але в ідеалі варто мати при собі обидва рішення.
Патронташ на приклад
Одним з найбільш цікавих і популярних варіантів є патронташ на приклад – він подобається дуже багатьом
мисливцям. Такі вироби розраховані на різний калібр, на різну кількість патронів, їх створюють з тканини різного типу. Зазвичай патронів вони вміщують трохи, не більше десяти. Головною перевагою таких виробів стає істотне прискорення процесу перезарядки, але мала місткість стає часом дуже негативним чинником. Крім того, на приклад нерідко завдаються випадкові удари при транспортуванні зброї, він може навіть намокнути. Професіонали, які вибирають патронташ на приклад, рекомендують прорезинені моделі з синтетики, і відзначають, що для гладкоствольних патронів цей варіант практично ідеальний, а хороша фіксація не дозволяє боєприпасам випасти і загубитися.
Як використовувати?
Вибирати чи ні патронташ на приклад – це особиста справа кожного, тому що деякі мисливці вважають їх зручними, а інші ж навпаки, заперечують цю думку. Але якщо Ви вибираєте саме патронташ на приклад – одягати його потрібно з потилиці, використовуючи при цьому пару ременів або стрічок. Якщо при носінні зброї виникає незручність, спробуйте носити його в руці, і відмовтеся від плечового варіанта носіння, оскільки це дозволить швидше звикнути до нового навантаження. Ще одна порада для тих, хто не знає, чи купувати патронташ на приклад чи ні: його рекомендують в першу чергу при полюванні на птицю, тому що він дозволяє виконувати перезарядку, не випускаючи з поля зору ціль. Але і в інших випадках патронташ на приклад теж може виявитися дуже зручним.
Мисливський пояс – патронташ
Також дуже популярним рішенням стає пояс, який використовується як патронташ. І навіть більше того: цей варіант вважається одним з традиційних. Як він виглядає – відомо практично всім: це широкий ремінь, який має гнізда для патронів. Такі вироби випускаються під різний калібр, і вміщають зазвичай 20-24 одиниці боєприпасів. Часто можна бачити вироби, на яких осередки розміщені в два ряди, а не в один. Також типовим для такого виробу, як мисливський пояс, є наявність додаткових кишень, підсумків і сумочок для зберігання різного роду дрібниць, і навіть підсумок під флягу або утримувач для ножа. Це дуже зручно, і тому часом людина вибирає саме пояс з цієї причини. Однак багато досвідчених мисливців скептично налаштовані до патронташів такого виду, оскільки в них легко намокають патрони, вони абсолютно незахищені. Так, є свої хитрощі для того, щоб уникнути цього, але в цілому ж цей фактор стає основним недоліком патронташів цього типу.
Жилет для патронів
Також популярне рішення для носіння боєприпасів – це жилет. Хтось купує вже готовий варіант з пришитими нішами під патрони, а хтось купує звичайний жилет, і допрацьовує його своїми руками – підходи бувають різними. Але як би там не було, такі вироби випускаються під різну кількість патронів і під різний калібр, а при правильному підборі тканини і фасону можна отримати не просто надійне сховище для боєприпасів, а й забезпечити собі комфорт у вітряну або дощову погоду. Додаткові кишені, якими володіє жилет, дозволять носити багато інших речей для полювання і нехитрого побуту на лоні природи, а колір хакі або камуфляж цифра або гірка дозволять залишатися непоміченими і успішно зливатися з навколишнім середовищем. Не дивно, що жилет набув такої популярності і так подобається досвідченим промисловикам.
Як же вибрати?
Все ще не вирішили, чи варто брати патронташ на приклад, або все-таки краще жилет? – В такому разі Вам варто прочитати прості поради щодо вибору. Так, зокрема, не варто забувати вибирати їх під використовуваний калібр – найпоширенішим є дванадцятий. Але крім того, дуже зручно буде, якщо відсіки будуть під різні типи боєприпасів. Пам’ятати варто і про завдання, під яке купується виріб – так, для частої стрілянини потрібні відкриті моделі. Вони ж виявляться ідеальними і для літнього періоду. Так, жилет дуже зручний і не перевантажує мисливця, проте патронташ, поєднаний з мисливської сумкою, також виявляється практичним рішенням. Також не варто забувати і про обсяг патронташа, про його місткість, яка повинна бути адаптована до умов. Якщо йдете на качок, і пострілів напевно буде багато, варто взяти об’ємний варіант, а от для полювання на глухаря це вже зовсім не обов’язково.
Вибирайте відповідально, але сміливо!
Отже, Ви можете вибрати жилет, пояс або варіант на приклад, або придбати всі ці вироби. Досвідчені промисловики кажуть, що в більшості випадків людина звикає до певного типу виробів та відповідного положенням боєприпасів, і в подальшому неохоче змінювати свої звички, так що під час вибору підійдіть відповідально. І наостанок: не забувайте правильно зберігати і носити боєприпаси, щоб вони Вас не підвели! Так, боєприпаси з металу завжди повинні вкладатися в патронташ пістонами догори, інший варіант неприпустимий. І ні пуху Вам ні пера!