Тільки при дотриманні деяких рекомендацій можна захистити себе, оточуючих, особливо дітей, від небезпечних наслідків – зараження інфекційними захворюваннями.
Слід загострити увагу мисливців та й всіх громадян на тому, що на землі існує понад 250 видів хвороб, збудники яких природно передаються від хребетних тварин людині. У наш час людина потерпає від приблизно 80 інфекцій і лише 30-40 з них достатньо добре вивчено.
Віруси, як патогенні чинники захворювань тварин, вражаючи чутливий організм, мають широке розповсюдження в світі та викликають різний перебіг інфекційного процесу. Вони часто завдають значних економічних збитків і це стосується так званих «економічно значимих вірусних інфекцій».
Серед них такі захворювання як африканська чума свиней, грип птиці, сказ та інші. До недавнього часу вивченню диких тварин та птахів, як потенційних джерел збудників інфекційних хвороб, приділялося недостатньо уваги. Але за останні десятиріччя накопичились матеріали, які свідчать, що представники дикої фауни можуть бути переносниками збудників інфекційних хвороб сільськогосподарських тварин, птиці та людини.
А тому мисливцям під час підбирання звіра слід переконатись, що тварина мертва, аби вона не вкусила, і не можна допустити забруднення кров’ю та виділеннями. Брати добутого звіра потрібно тільки в рукавицях. Переносити дичину краще в заплічному мішку з товстої тканини із зав’язаною горловиною.
Перед обробкою дичини варто провести її дезінфекцію, а через 20-30 хвилин приступати до зняття шкіри. Це слід проводити в окремому приміщенні, або на спеціально обладнаному майданчику. Необхідно передбачити і спеціальний одяг.
Тварина, яка добута на мисливстві, не має реалізовуватись, поки не буде результату дослідження. Тільки у випадку отримання негативних результатів лабораторних досліджень на АЧС можливе подальше використання впольованих туш.
Треба пам’ятати, що зараження людей інфекційними захворюваннями може відбутись також при вичинці шкір.
Мисливці, які проживають в сільській місцевості під час миття м’яса чи субпродуктів від впольованих кабанів, дикої птиці не використовувати воду в корм свиням чи іншим тваринам без попереднього знезараження методом кип’ятіння.
Йдучи на полювання кожен мисливець, який себе поважає, повинен мати при собі аптечку з набором необхідних медичних препаратів та дезінфікуючих засобів.
При дотриманні цих рекомендацій можна захистити себе, оточуючих, особливо дітей, від небезпечних наслідків – зараження інфекційними захворюваннями.
Начальник управління ветеринарної медицини С.М.Собко