Активісти та єгері занепокоєні – браконьєри відстрілюють навіть вагітних самиць. Про це повідомляє 5 канал.
Наказ Міністерства екології Окружний адмінсуд Києва визнав протиправним. Таким чином служителі Феміди викреслили лосів із Червоної книги. З таким рішенням в уряді не погодилися.
“Це спричинило нову хвилю убивства лосів. Цей період найнебезпечніший – лютий-місяць. Самці скидають роги. Самиць плутають із ними. І вбивають вагітних, які можуть відновити популяцію у майбутньому”, – пояснює співзасновник ГО “Єдина планета” Павло Вишебаба.
Міністерство екології подало апеляцію. Поки триває судова тяганина, полювати на лося заборонено, наголошують урядовці.
“Комісія, яка внесла лося до Червоної книги, врахувала офіційну статистику мисливців. Це шість з половиною тисяч. Цифри, які оприлюднюють громадські активісти, що їх там дві тисячі, вони звертають увагу на таке порушення, коли на одну відстрілочну картку вбивається не одна особина”, – прокоментував заступник міністра екології Василь Полуйко.
На лосів можна полювати, бо їхня популяція достатньо численна, переконують мисливці. Наголошують: тварин добувають лише за спеціальним дозволами. І просять не плутати їх із браконьєрами.
“Для мисливців важливий сам трофей. Тобто той лось, який вже не може відтворювати потомство, але в нього найбільша корона рогів. Мінприроди могло б обмежити полювання тільки самцями. Вони могли б скоротити період полювання до листопада-місяця”, – зазначає представник Асоціації користувачів мисливських і рибальських господарств Сергій Андросюк.
У сусідніх країнах лосів значно більше, аніж в Україні. У Білорусі нарахували 36 тисяч сохатих, у Латвії – 15 тисяч. По 12 тисяч у Литві та Естонії. У Польщі – близько 20-ти тисяч лосів, і там вони також під охороною держави.
“У Польщі не дуже хороші умови для лося. Але там самі мисливці звернулися в міністерство, щоб охороняти його. На той момент, коли відбувалася заборона, в Україні було 8 тисяч лосів, у Польщі близько 2 тис. Зараз там 20 тисяч, в нас – 6 тисяч. Ось вам результат заборони полювання на лося”, – пояснив член комісії Червоної книги України Сергій Межерін.
За вбивство лося загрожує до трьох років в’язниці. Або ж штраф, його восени підвищили до 130-ти тисяч гривень.