Більше півсотні мисливців змагались за ІІІ літній кубок мисливських традицій (ФОТО, ВІДЕО)

Точність, влучність, технічність – 16 команд, більше півсотні мисливців стали учасниками «Регіональних змагань зі стендової стрільби між членами первинних мисливських колективів УТМР за ІІІ літній кубок мисливських традицій». Про це повідомляє nizhyn.pravdatut.ua.

Досвідчені мисливці та новачки, і навіть ті, хто вже відмовився від полювання – відточували свої вміння і техніку в індивідуальних та командних змаганнях зі стендової стрільби. Як це було дізнавалися наші журналісти.

15 вересня 2018 року мисливці Чернігівщини святкували відкриття ІІІ Літнього кубку мисливських традицій. Місцем проведення заходу стало урочище «Рокитина Долина», яке неподалік від села Сальне, що на Ніжинщині.

Вже традиційні змагання мисливського спрямування були організовані та проведені під керівництвом Ніжинської районної ради УТМР в особі її голови – Могильова Олексія Миколайовича. Генеральним спонсором свята, вже також традиційно виступив голова громадської організації «Правозахист» –Анатолій Григорович Гунько, людина, яка допомагає мисливцям та рибалкам Ніжинщини відновлювати та укорінювати мисливські традиції, та ніколи не стоїть осторонь їхніх проблем. Ідейним натхненником та організатором свята виступив Ігор Олександрович Калініченко, голова Асоціації мисливців та рибалок «ІРБІС», який виступив і у ролі головного судді змагань. Метою проведення даного заходу було донесення до суспільства думки про те, що мисливці – це головні захисники природи та її багатств, головний інструмент у боротьбі з таким ганебним явищем яким є браконьєрство.

Але все ж таки, головною ціллю змагань було спілкування з однодумцями, та обговорення проблем і успіхів мисливської галузі. У змаганнях взяло участь рекордна кількість команд – 16, а це не багато не мало 48 учасників. Так, честь Ніжина захищало п’ять команд, також були представлені команди з Вертіївки, Добулогівки, Безуглівки, Лосинівки, Ніжинського, Сального, Леонідівки, Вікторівки.

На заході був присутнім і голова Лосинівської селищної ради – Володимир Андрієць, який побажав мисливцям розвитку і натхнення в укоріненні мисливських традицій. Примітно, що захід був приурочений до 75 річниці з дня визволення Ніжинщини від німецько-фашистських загарбників. Організатори свята ставили собі за мету нагадати нащадкам про подвиги їхніх предків.

Після вітальних слів почесних гостей свята відбулося офіційне відкриття змагань, а після чого відбулося жеребкування команд. Кожен капітан команди тягнув свій жереб, на їх обличчях читався спортивний азарт і сконцентрованість.

Перша команда, перший постріл, перша збита мішень… змагання розпочато. Учасники заходу змагалися як у командній так і у індивідуальній першості.

Кожному з учасників потрібно було поцілити п’ять одиночних мішеней та три дуплети (подаються дві мішені одночасно). За результатами змагань перше командне місце виборола команда з Ніжина – ПМК «Мисливець», на чолі з її капітаном – Олександром Баргаміном. Друге командне місце зайняла команда Сальненського первинного мисливського колективу – капітан Микола Покрасьон.

Почесне третє місце дісталося команді, що виступала від імені одного з патнерів заходу, Асоціації мисливців та рибалок «ІРБІС» – капітан команди Ігор Петрик.

У особистому заліку володарем ІІІ Літнього кубку мисливських традицій став Микола Покрасьон (ПМК Сальне), який вибив 10 з 11 мішеней.

Друге місце зайняв Олександр Савенко (АМР «ІРБІС»).

Третє місце, за результатами перестрілу дісталося Андрію Талалаївському з Лосинівки.

Наймолодшим учасником змагань було визначено Владислава Шкаберду, а найповажнішим мисливцем виявився Григорій Копилов, який вже декілька десятиліть ділиться своїм багатим мисливським досвідом з молодими мисливцями.

Всі переможці змагань були відзначені кубками, медалями, та цінними подарунками, які організаторам свята забезпечив генеральний спонсор Анатолій Гунько.

Учаснику який збив найменшу кількість мішеней Голова райради УТМР Олексій Могильов, зі словами: «Такі мисливці нам потрібні» – вручив символічний приз – сезонну відстрільну картку на пушного звіра.

Свято від початку і до кінця проходило у теплій родинній атмосфері, адже мисливці – це одна велика сім’я…

Цікавинкою свята стало те, що всі хто потрапляв на територію проведення змагань автоматично ставали учасниками лотереї, яку провели Інна Калініченко та Марія Олешко у кінці заходу. Так від партнерів заходу, а саме: Асоціації мисливців та рибалок ІРБІС, Науково-виробничої фірми ТАХО Генерального директора СТОВ «РІД» – Миколи Чуприни, та генерального директора ТОВ «АгроУспіх КОМ» – Володимира Олешка, – були розіграні цінні та пам’ятні призи мисливського спрямування.

Опісля лотереї та нагородження призерів змагань, на всіх присутніх чекала мисливська кухня. Так, під головуванням чаклуна мисливської кулінарії, а за сумісництвом і почесного члена УТМР Вячеслава Феденьова, на гостей та стомлених учасників змагань чекав мисливський суп-харчо. Від Валентини Ющенко та Тетяни Грузд всі бажаючі отримали порцію смаженого м’яса та запашної картоплі. Головною стравою свята став молодий баранчик запечений на вертелі над яким чаклували Олександр Коваль та Олександр Ющенко. Як зазначив організатор заходу Ігор Калініченко: «Мисливська кухня – це окрема історія, невід’ємна частина колективного полювання, це традиція, яка передається з року в рік, від прадіда до діда, від батька до сина».

Підводячи підсумок можна констатувати, що свято пройшло на високому рівні, а організатори свята заручившись підтримкою спонсорів та місцевої влади не збираються зупинятися, та вже розпочали підготовку до мисливського біатлону…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *