Біля Азовського узбережжя мисливці виявили масову гибель птахів та тварин (ФОТО)

mor-007На узбережжі Азовського моря мисливці виявили масову загибель диких птахів, ймовірно, через сільськогосподарську отруту.

Про це інформує сайт Кирилівської Об’єднаної територіальної громади в Запорізькій області.

Мисливці Кирилівської ОТГ стурбовані та обурені масовою загибеллю птахів та тварин в посадках під Лиманським, біля полів з рапсом.

Повідомлення про знайдених мертвих птахів та тварин стали надходити до мисливців Азовського первинно-мисливського колективу 7 березня. Першими тушки знайшли охоронці систем польового поливу поблизу Лиманського. За їхніми повідомленнями десятки трупів ворон, шпаків, фазанів, куріпок лежали в посадках. Було зрозумілим, що птахи померли зовсім нещодавно.Zayavlenie

Голова Азовського первинно-мисливського колективу Роман Сердяєв поспілкувався із місцевими жителями, які йому підтвердили інформацію. Більш того місцеві жителі кажуть, що помирати стали лисиці і навіть собаки.

Наступного дня представники АПМК виїхали на місце події. Вони встановили, що трупи тварин та птахів знаходяться у посадках біля полів засіяних рапсом. Також мисливці знайшли і імовірну отруту — зерно пшениці зеленого кольору, яке застосовується для боротьби із дрібними шкідливими гризунами.mor-003

— Ми об’їхали лише одну посадку та знайшли мертвих лисиць, ворон, куріпок, канюків та шпаків. До речі канюки та шпаки занесені у Червону книгу України, — каже Роман Сердяєв. — Також ми знайшли багато чумних птахів, тобто тих, які помирали і вже не могли літати.

Мисливці зателефонували до поліції. На місце масового отруєння тварин виїхав патруль Кирилівського підвідділу Мелітопольського відділу поліції. Правоохоронці зафіксували факт отруєння птахів та тварин, знайшли і зерно зеленого кольору, яке вилучили з місця подій, а також прийняли заяву від мисливців.

Також мисливці написали клопотання на ім’я кирилівського селищного голови Івана Малєєва. У документі вони повідомили, що мертві тварини та птахи знайдені біля полів, орендованих ТОВ «Приморський» і не тільки біля Кирилівки, а й на інших територіях Якимівського району. Мисливці просять розібратися із ситуацією та допомогти виявити причину загибелі птахів та тварин.

Зі свого боку Іван Малєєв запевнив, що зробить усе можливе, щоб задовольнити клопотання мисливців.mor-001

— Зараз, в рамках повноважень, ми намагаємось з’ясувати причини загибелі птахів та виявити порушника. Після цього обов’язково проінформуємо громадськість про результати та дії керівництва громади відносно до винуватців цих подій, — запевнив Іван Малєєв.

Про події під Кирилівкою місцеві мисливці повідомили в Українське товариство мисливців та рибалок у обласне Управління Держспоживслужби та викликали Якимівську ветслужбу. Спеціалісти ветслужби вже проводять власне розслідування.

Роман Сердяєв каже, що таки випадки масового отруєння птахів та птиць на мисливських угіддях громади трапляються не вперше. Він стурбований, що отруту використовують безконтрольно та вона може нанести смертельної шкоди не тільки тваринам та птахам, а й людям, які полюють на них.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *