На базі кафедри мікробіології, фармакології та ветеринарної епідеміології Поліського національного університету відбувся науково-виробничий семінар “Проблеми та перспективи боротьби зі сказом в Житомирській області”.
Позначка: біобезпека
В Україні спостерігається значне зростання популяцій диких тварин, особливо хижаків, через заборону полювання під час воєнного стану.
Європейський Союз оголосив Швецію вільною від африканської чуми свиней (АЧС) через рік після виявлення першого випадку захворювання в країні.
Інститут Фрідріха Леффлера (FLI) в Німеччині опублікував нове дослідження, яке попереджає про зростання ризику поширення високопатогенного пташиного грипу H5 (HPAIV H5) в Європі.
В Україні спостерігається значне зростання популяції хижих тварин, що призводить до збільшення нападів на домашніх тварин та ускладнення епізоотичної ситуації.
В 21 області України та місті Києві планується проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
В Україні зафіксовано 27 випадків африканської чуми свиней (АЧС) серед популяції диких кабанів.
Перед вами п’ятий випуск нашої рубрики, де ми висвітлюємо діяльність основних мисливських організацій України. Цього разу ми охоплюємо період з 29 липня по 4 серпня 2024 року.
На телеграм-каналі Української Ловецької Ради стартував інноваційний освітній проєкт “Біобезпека за хвилину”. Ініціатором виступив Олександр Рєвнівцев, експерт зі здоров’я тварин, лікар ветеринарної медицини.
За 2023 рік в Україні зареєстровано 47 випадків АЧС, що в 5,2 раза більше порівняно з попереднім роком. Таку інформацію озвучив Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук під час зустрічі з представниками Посольства США в Україні та асоціації «Свинарі України».
ЄБРР і ООН передали українським лабораторіям сучасне діагностичне обладнання для своєчасної та точної ідентифікації африканської чуми свиней. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на FAO. “Сьогодні, як результат другого етапу проекту, ЄБРР і FАО передали сучасне діагностичне обладнання в українські лабораторії з метою зміцнення потенціалу українських ветеринарних служб в часі
Поки в Україні будуть дикі свині, що вижили в зонах АЧС, треба готуватися до того, що цей вірус буде жити на українській території завжди, пише UBR.ua. Таку думку озвучив національний консультант FAO з питань біобезпеки та ветеринарії в Україні Віталій Башинський. За його словами, вірус АЧС швидко мутує і його