В Україні зафіксували зростання випадків АЧС у 5,2 раза

За 2023 рік в Україні зареєстровано 47 випадків АЧС, що в 5,2 раза більше порівняно з попереднім роком. Таку інформацію озвучив Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук під час зустрічі з представниками Посольства США в Україні та асоціації «Свинарі України».

За даними Держпродспоживслужби, епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней (АЧС) в Україні залишається напруженою. У 2023 році в країні зареєстровано 47 випадків цього захворювання, що в 5,2 раза більше порівняно з попереднім роком. Такі цифри викликають серйозне занепокоєння фахівців та виробників свинини.

Сергій Ткачук наголосив на масштабних економічних збитках, які завдає АЧС. Захворювання характеризується майже 100% загибеллю хворих тварин, а в рамках ліквідації спалаху передбачено знищення свиней, які знаходяться в зоні ризику.

Читайте також:

Учасники зустрічі обговорили питання профілактики та недопущення поширення АЧС, а також вдосконалення системи біобезпеки та біозахисту у галузі свинарства. Держпродспоживслужба у співпраці з міжнародними партнерами та представниками вітчизняного свинарства активно впроваджує кращі практики біобезпеки для недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Сторони домовилися об’єднати зусилля для розробки оцінки ризиків розповсюдження захворювання та прийняття невідкладних і ефективних заходів з його профілактики. Співпраця української влади з американськими партнерами та представниками галузі свинарства є важливим кроком на шляху до посилення контролю за АЧС та мінімізації її негативного впливу на розвиток вітчизняного тваринництва.

Один коментар до “В Україні зафіксували зростання випадків АЧС у 5,2 раза

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *