
Кабінет Міністрів України затвердив порядок виплати грошової винагороди громадянам за виявлення трупів диких кабанів, які загинули від африканської чуми свиней (АЧС). Розмір компенсації становитиме 0,5 прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожну виявлену тварину. Постанова КМУ №121 від 4 лютого 2025 року набере чинності з 1 вересня 2025 року одночасно із введенням в дію Закону України “Про ветеринарну медицину”, про це повідомляється на порталі Верховної Ради України.
Згідно з документом, право на отримання винагороди матимуть громадяни України віком від 18 років, які повідомили територіальному органу Держпродспоживслужби про знайдені трупи диких кабанів без ознак розчленування. Важливо зазначити, що дана постанова не поширюється на посадових осіб органів державної влади та інших осіб, залучених до заходів з ліквідації АЧС.
Читайте також: Більшість спалахів африканської чуми свиней в Україні виявлено серед диких кабанів
“Трупи диких свиней, що загинули від вбивчого вірусу та не були вчасно видалені з лісових угідь, на довгий проміжок часу становляться ефективним та небезпечним джерелом його поширення”, – пояснює Олександр Рєвнівцев, міжнародний консультант, експерт з біобезпеки мисливських господарств FAO (ООН).
Для отримання компенсації необхідно протягом 24 годин з моменту виявлення повідомити Держпродспоживслужбу. Факт виявлення має бути підтверджений спеціальним актом за підписом представників відповідних служб та особи, яка знайшла загиблу тварину. Обов’язковим є фото- та/або відеопідтвердження.
“Майже 1500 гривень за підтверджене повідомлення про знайдений труп – це в першу чергу матеріальне стимулювання для населення не ігнорувати, а повідомляти про знайдених диких свиней в лісі”, – додає експерт.
Виплата компенсації здійснюватиметься протягом місяця після відкриття асигнувань на підставі рішення державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Фінансування відбуватиметься за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на реалізацію протиепізоотичних заходів.
Запровадження такого механізму компенсацій є важливим кроком у боротьбі з поширенням АЧС в Україні, оскільки дозволяє швидко виявляти нові осередки інфекції та вживати необхідних заходів для її локалізації.
Один коментар до “Уряд запровадить компенсації за виявлення загиблих від АЧС диких кабанів з вересня 2025 року”