На телеграм-каналі Української Ловецької Ради стартував інноваційний освітній проєкт “Біобезпека за хвилину”. Ініціатором виступив Олександр Рєвнівцев, експерт зі здоров’я тварин, лікар ветеринарної медицини.
Проєкт має на меті підвищити обізнаність користувачів щодо важливих аспектів біобезпеки у форматі коротких однохвилинних відео. Ідея виникла давно, але реалізувати її вдалося саме завдяки створенню Української Ловецької Ради та її телеграм-каналу.
“Сьогодні ніхто не буде дивитись довгі навчальні відео, якщо це не пов’язано з освітою чи не вимагається роботодавцем. Тому ми разом з Адріаном Прокопенко (ред. Голова ГС «УЛР») прийшли до висновку, що хвилинні відео “по темі” – це саме те, що користувач соцмереж зможе сприйняти”, – пояснює Олександр Рєвнівцев.
Перші випуски присвячені проблемі сказу – захворювання, яке становить смертельну небезпеку для людини. “Про це написано багато робіт, монографій, майже щодня в ЗМІ говорять про нові випадки. Дуже багато інформації, яку пересічному читачу важко систематизувати, а формат хвилинки дозволяє не втомлюючи надати конкретну інформацію, яка стане в нагоді та підвищить рівень обізнаності”, – зазначає експерт.
Наступною темою стане африканська чума свиней. За словами Рєвнівцева, багато хто чув про це захворювання, але дізнавшись про відсутність небезпеки для здоров’я людини, перестає звертати увагу на його загрозу для сектору свинарства в Україні.
У планах проєкту – висвітлення таких тем, як ботулізм, глистні інвазії та інші захворювання, яким можна легко запобігти за рахунок обізнаності та розуміння базових принципів біобезпеки.
“Як то кажуть – медицина лікує людину, а ветеринарія лікує людство. Біобезпека – це не складно, це навіть цікаво, і ця цікавість рятує нам життя. Це і стало головною метою проєкту “Біобезпека за хвилинку”, – підсумовує Олександр Рєвнівцев.
Проєкт покликаний не лише інформувати, але й розвінчувати міфи, які існують навколо різних захворювань, та надавати практичні поради щодо запобігання їх поширенню.