Браконьєра, який намагався застрелити на гнізді качку схопили на гарячому

676738979_1_644x461_dikaya-utka-valkiПорушнику загрожує максимальний штраф! А чи позбавляти його права на здійснення полювання – визначить суд. Про це повідомляє Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства.

23 квітня, близько 7 години ранку, мешканці села Стрижавка Вінницького району затримали браконьєра. Він намагався застрелити маму-качку, яка в очікуванні найбільшого дива – народження потомства – сиділа на кладці яєць! Перехожі почули постріли на річці Південний Буг, і знаючи, що у сезон появи майбутнього потомства полювання заборонене, затримали громадянина К., вінничанина. У порушника вилучили зареєстровану нарізну зброю. Мисливствознавець ДП «Вінницький лісгосп» склав протокол про порушення правил полювання. Було вилучено зброю та набої до неї.

– Порушник не просто знехтував елементарні та загальновідомі правила полювання, намагаючись добути дичину в сезон тиші, коли народжуються малюки у всіх видів тварин. Він проявив нечуване блюзнірство, святотатство, намагаючись застрелити качку-самку, яка сиділа на гнізді з майбутнім виводком. Таким чином він міг позбавити життя близько десятка птахів, – зазначив завідуючий сектором мисливського господарства Вінницького ОУЛМГ Василь Мельник.

На жаль, чинне законодавство передбачає максимальний розмір штрафу всього 1020 грн., адже за фактом добутої дичини не було.

Порушника буде притягнуто до адміністративної відповідальності, але лише суд визначить, чи буде конфіскація зброї, чи позбудеться порушник права полювання терміном до 3 років. На Вінниччині випадки, коли суд позбавляє мисливця права полювання, трапляються нечасто. За минулий рік такого прецеденту не було. І дуже шкода – порушники та браконьєри відчувають безкарність. Лише з початку року у результаті проведених 211 рейдів виявлено 93 порушники правил полювання. У Європі вимоги до мисливців зовсім інші, і подібний випадок браконьєру так просто з рук не зійшов би.

Однак є у цій історії і світла сторона. Слід віддати належне сміливості та високому рівню свідомості мешканців Стрижавки, які не побоялися людини із зброєю в руках, витримали грубість, нахабство, затримали його і повідомили про жорстоке та блюзнірське порушення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *