Буковина: жителі сіл борються з “нашестям” диких свиней

Вулицями та присадибними ділянками на території Глибоцької громади розгулюють дикі свині.

У громаді зазначили, що дикі тварини розгулюють на території населених пунктів, шкодять городнім культурам у полі, на присадибних ділянках, та навіть загрожують здоров’ю людей у разі безпосередньої близькості, йдеться в публікації “МБ”.

Про те, як жителі сіл борються з “нашестям” диких свиней розповів голова Глибоцької районної організації Українського товариства мисливців і рибалок Сергій Круліковський.

Він зазначає, що дикі тварини в селах громади не дивина, адже вони щороку приходять їсти городину місцевих жителів.
Проте цьогоріч їхня кількість зросла.

– Вони приходять щороку. Та чогось саме цього року прийшли скоріше і в більшій кількості. Можливо, цього року буде рання зима, і тварини це відчувають, хочуть набрати трохи жиру до холодів. Ми в лісі розкидаємо корми, але вони на них навіть не дивляться, приходять їсти на городи людей. До того ж, цього року в нас дуже багато свиноматок. А ще в людей у цих селах немає парканів, тому свині можуть спокійно пересуватися і заходити в городи, – розповідає пан Сергій.

Найбільше диких кабанів з’явилися в селах Димка, Михайлівка, Глибока, Опришени та Червона Діброва. Трохи менше у сусідніх селах.

– Люди до нас часто телефонують, жаліються, що дикі кабани зіпсували весь урожай. Одна жінка розповідала, як її чоловік із кукурудзи виганяв свиноматку і тринадцять поросят. В одному селі ми нарахували тридцять свиней. Їдять так, що залишають після себе чорну землю.

Додає, що люди самі відганяють кабанів, як тільки можуть.

– Люди кладуть на городах опудала, кидають у свиней петарди, щоб їх відігнати. Просто так відстрілювати їх не можемо, бо це кримінальна справа, потрібні спеціальні дозволи. Нам видали десять індивідувальних ліцензій, п’ять ми роздали зараз, а ще п’ять залишили на мисливський сезон. Але поблизу садів і городів у нас вишок немає, тай по одному не можемо впоратися. Вже у жовтні в нас буде колективне полювання до двадцяти мисливців із собаками, тоді щось зможемо зробити, – зазначає пан Сергій.

Каже, що свині можуть затриматися у селах, поки на полях і городах буде що їсти. А ще можуть пересуватися за ніч на 50 кілометрів, з одного села в інше. Тож, де їх жителі побачать наступного разу – невідомо.

На одному місці затримуються не довго. Якщо поїли кукурудзу на одних городах, то прийдуть туди аж через тиждень-два.

Мешканців Глибоцької громади закликають повідомляти про випадки виявлення цих тварин за телефоном 050-800-07-95 (Сергій Круліковський).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *