Чемпіонат св. Губерта в Словаччині: Враження стажера в суддівській комісії

Фото: Anar Azhibayev

Напередодні, 21 жовтня, відбувся Чемпіонат Світу Святого Губерта в мальовничому словацькому місті Сенец. У цьому мисливському турнірі, який є однією із найпрестижніших подій у світі мисливства, брали участь мисливці та їхні вірні помічники з багатьох країн світу.

Anar Azhibayev,  один із учасників та свідків цього захоплюючого заходу, поділився своїми враженнями про подію. У своєму дописі на сторінці Фейсбук він розповів, що групи були розділені на чоловічі з лягавими, жіночі з лягавими і спрингер-спанієлі. Anar, як стажер в суддівській комісії потрапив до жіночої групи, де брали участь 11 жінок з різних країн Європи: Словаччини, Австрії, Болгарії, Швейцарії, Німеччини, Іспанії, Франції, Хорватії, Сан Марино, Італії та Сербії. Собаки були найрізноманітніших порід 7 групи (лягавих) – словацька грубошерста лягава, ірландський біло-червоний сетер, німецький курцхаар, вижла, англійський сетер, епаньйоль-бретон, німецький дратхаар і англійський пойнтер.

Учасниці групи мали змогу продемонструвати мисливські навички і підкорити суддівську комісію, в якій головним суддею була експерт FCI з Франції Лоранс Мадіо, а їй допомагав експерт FCI зі Словаччини Йосеф Юрса.

За правилами Святого Губерта, судді оцінюють не лише навички мисливця, але і роботу його собаки.

– У нашому випадку, полювання проводилося в лісовому масиві на фазана. Однак нас переслідували суцільні невдачі – птахів на нашій ділянці було мало, проте у великій кількості були зайці і навіть один раз підняли козулю, – розповідає Anar Azhibayev.

– Жодна з учасниць не змогла зробити не те, що успішний постріл, крім однієї з них, іншим навіть шансу підкинути рушницю не випало. А там, де і стався постріл, була робота собаки без стійки. Хоча, буквально на сусідній ділянці через раз були успішні роботи, – ділиться враженнями стажист суддівської комісії та зазначає, що йому особливо прикро через відсутність фазана в учасниць, чиї собаки працювали просто ідеально, зокрема з високим рівнем слухняності під час підйому зайця.

– За першою ж командою, собака зупинявся і не переслідував підняту ним тварину, – підкреслює Anar.

За словами Anar Azhibayev, формат турніру сподобався і вразив високим рівнем мисливської культури, продемонстрованої представницями різних країн. Захоплюючий Чемпіонат Світу Святого Губерта продовжує сприяти співпраці та обміну досвідом між мисливцями та мисливськими собаками з усього світу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *