Через блокування лімітів на полювання мисливські господарства рахують збитки

16996290_1256585934388646_6399883294668110326_nПолювання на диких звірів в Україні не розпочалося, оскільки Кабмін затримує погодження лімітів. Через це мисливські господарства несуть матеріальні збитки, не виплачується зарплата та податки до бюджету. Про це інформує IA ZIK.
Як повідомив у коментарі виданню директор мисливсько-рибальського господарства «Старичі» Товариства військових мисливців та рибалок Львівщини Петро Іванцов, через затягування урядовців виникли проблеми у мисливсько-рибальських господарствах України.
«Ми зі свого боку все виконали – провели первинний облік, необхідні заходи, визначили, скільки звірів треба забрати з природи. Основні документи мають бути від міністерства екології та мінАПК, але їх немає. Тому усі мисливські господарства несуть збитки», – наголошує П.Іванцов.
З його слів, така ситуація негативно позначається й на природі та психо-емоційному стані самих мисливців. «Господарства несуть збитки. І сама природа відчуває це, адже вихід мисливців також пов’язаний із паралельним відстрілом хижаків, які завдають велику шкоду у лісах. До того ж є негативний морально-психологічний стан мисливців, які не розуміють, що відбувається», – додає П.Іванцов.
Директор господарства вважає, що такі незрозумілі дії урядовців можуть спричинити похід мисливців на Київ.
Начальник відділу охорони, захисту лісу та мисливського господарства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Бурмас запевняє: Львівщина, як і інші області, вчасно подала на затвердження до Києва усі ліміти на добування (відстріл, відлов) парнокопитних та інших звірів і птахів, віднесених до державного мисливського фонду. Далі ці ліміти формує Держлісагентство і подає на візування до міністерства аграрної політики та продовольства та міністерства екології та природних ресурсів. Через 10 днів після затвердження Мін’юстом вони вступають у дію і розпочинається полювання.
«Але цього не зроблено, бо є багато перепон. Однією з перешкод є те, що у багатьох областях України чума знищила поголів’я диких кабанів, і свійських у тому числі. Тому деякі області підняли ліміт полювання на лося. А міністерство екології разом із активістами не хоче збільшувати полювання на лося. Серед іншого, це спричинило до того, що до сьогодні не підписані ліміти на рівні Києва», – пояснює В.Бурмас та зазначає: аргументованої відмови від урядовців немає.
За Законом «Про мисливське господарство та полювання» індивідуальне полювання на самців козулі розпочинається з 1 травня і триває до 31 грудня кожного року включно. Але вже третій рік мисливці в Україні не можуть полювати на самців козулі з 1 травня через затягування на рівні Києва.
«За скромними підрахунками, тільки Львівщина втрачає від 500 до 700 тис. грн через те, що 1 травня не відкрили полювання на самців козулі. А якщо порахувати, скільки коштів втрачають мисливські господарства усієї країни, скільки невдоволених мисливців не скористатися своїм законним правом третій рік поспіль вийти на полювання, і скільки з цього використали браконьєри…», – додає В.Бурмас.
З пропозицією своєчасно погодити ліміти до Кабміну зверталися Львівська облрада, Громадська рада при Львівському ОУЛМГ і Львівське ОУЛМГ, але станом на 1 червня проблема не зрушила з місця – полювання розпочнеться невідомо коли.
На думку посадовця, доцільно, аби Верховна Рада внесла зміни до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» і погодження лімітів відбувалося на обласному рівні й порядок проведення полювання в області визначався обласними органами виконавчої влади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *