Через заборону полювання під час воєнного стану, зайці атакують околиці Рівного

Повідомлення про надмірну кількість зайців на околицях Рівного почали надходити від мешканців Рівненщини, повідомляє «Радіо ТРЕК».

Люди стверджують, що «такого ще ніколи не було» і запитають чи не загрожує це «нашестя» їхнім майбутнім врожаям городини?

Дехто припускає, що зайців не відстрілюють мисливці, адже сезон полювання скасований.

Однак, справжні мисливці подібні домисли заперечують:

Ні, війна і скасування мисливського сезону тут ні до чого. Насправді весною та літом на зайців полювати не можна. Інша справа, що зайців зараз дійсно багато і навіть більше, ніж в минулі роки.

Принаймні, це підтверджують і люди, які мають тепловізори й бачать що робиться на полях уночі. Зайців, дійсно, багато і баланс – явно на їхньому боці.

Але боятися людям нічого – зайці ніколи не підуть їсти городину, коли вони мають стільки їжі зараз у полях.

Ми звернулися до Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства аби з’ясувати, чи справді зайців багато і чим це загрожує мешканцям міст та сіл.

Заступник начальника управління лісового та мисливського господарства Віктор Романюк пояснив:

 – Дійсно зайців багато, і вони можуть поїсти городину. Але їм є багато їжі в полях, тож навряд чи вони полізуть у двори. Зайців влітку ніхто не відстрілює, тобто навіть якби сезон полювання не скасовували, зайців ніхто б зараз не стріляв. Їх їдять лисиці.

Якщо говорити загалом про скасування сезону полювання на час воєнного стану, то це не матиме жодних наслідків. Хіба що епізоотичний стан може погіршитись.

Проблема саме в лисицях, вони несуть загрозу для суспільства. Вони переносять сказ. Але ситуацію контролюють працівники лісгоспів – регулюють чисельність лисиць.

Відстріляних тварин передають до Держпродспоживслужби, де вже проводять досліди. Орієнтовно 15 % від загальної кількості відстріляних лисиць хворі на сказ.

Оце реальна загроза людям, бо лисиця заходить у населений пункт кусає кота чи собаку, за кілька днів домашня тварина скаженіє і кусає людей. А вакцини проти сказу немає.

Віктор Романюк також додав, що полювати мисливці зможуть лише після завершення війни.

 – Якщо зараз пустити мисливців в ліс, то буде біда.

По-перше, небезпечно.

По-друге, будь-хто може прикинутись мисливцем і ходити зі зброєю у камуфляжі нашими територіями.

Один коментар до “Через заборону полювання під час воєнного стану, зайці атакують околиці Рівного

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *