На території Львівської міської територіальної громади розпочали дослідження популяції лисиці рудої (Vulpes vulpes). Про це повідомляє управління екології та природних ресурсів ЛМР.
Здавалося б, ініціатива правильна – порахувати тварин, дослідити їхню поведінку, зібрати дані. Проте в повідомленні управління екології є одна цікава деталь, яка викликає чимало запитань. Мова йде про загадкові “заходи природного регулювання чисельності”.
Що ж криється за цим формулюванням? У природі є лише два способи “природного регулювання” популяції диких тварин – голод або хвороби. І якщо з першим у місті проблем немає – сміттєві баки забезпечують лисицям непогану кормову базу, то зі сказом ситуація значно серйозніша.
Бо варто розуміти, що “природне регулювання” через сказ – це довга та болісна смерть. Тварина, хвора на сказ, проходить через страшні муки: параліч, конвульсії, агресію, відмову від їжі та води. Це може тривати днями, перш ніж настане смерть. І саме такий сценарій “природного регулювання” чекає на міських лисиць?
Читайте також: На Закарпатті за чотири дні добули 140 хижаків
Наразі управління екології пропонує мешканцям заповнювати анкети про зустрічі з лисицями та відзначати можливі ознаки сказу. Виникає логічне запитання – що далі? Чи не запізно буде вживати якихось заходів, коли кількість хворих, агонізуючих тварин досягне критичної межі? І головне – чи справді спостереження за повільною смертю тварин можна назвати “регулюванням”?
Для довідки: мешканці можуть долучитися до дослідження, звернувшись до управління екології за телефоном +38 (032) 297-59-82 або електронною поштою eko.lviv@ukr.net. Хоча що робити з отриманою інформацією – поки що велике питання.