Чому деякі ЗМІ акцентують увагу читачів, що саме мисливець вбив, закопав пішохода і уник покарання?

Напевно ви зустрічали отакі заголовки в засобах масової інформації: «На Черкащині мисливець, який вбив і закопав пішохода, уник покарання», «Збив машиною та закопав у лісі: на Черкащині мисливець, який убив пішохода, уникнув покарання», «На Черкащині мисливець, який вбив і закопав пішохода, уник покарання».

Перш за все, ми висловлюємо глибокий сум з приводу непоправної втрати та співчуття рідним і близьким загиблого. Не виправдовуємо нічиї дії, тільки риторично питаємо: навіщо акцентувати увагу суспільства на тому, що саме мисливець причетний до вбивства людини, а не громадянин, харків’янин чи врешті-решт чоловік?

Ми вважаємо це медіаманіпуляцією. Журналісти в гонитві за переглядами здійснюють психологічний вплив, що призводить до зміни поглядів у читачів, зокрема прихильне ставлення до полювання викликає асоціації мисливців з чимось дуже негативним, у цьому випадку вбивством та приховуванням. Ключовим, на нашу думку, у цій справі є громадянин, а не те, що він є мисливцем.

А ваша яка думка?

З вироком суду й суттю справи можете ознайомитись на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень  reyestr.court.gov.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *