Держрибагентство інформує про особливості любительського рибальства на початку літа

Пік нерестової активності більшості видів риб на території України (щуки, судака, окуня, білизни, головня, плітки, ляща, синця та ін.) позаду. Вже зараз можна спостерігати у воді на мілинах біля берега чисельні зграйки рибної малечі. Про це повідомляє Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм на своєму сайті.

По закінченню нересту деякі риби перейшли до пасивного способу життя, відпочиваючи після процесу відтворення. Інші – вже відновили свою активність та жваво рухаються по акваторіях у пошуку їжі.

Рибалкам варто знати, що весняна та літня риболовля відрізняються між собою, як мінімум тим, що риба у наших водоймах з настанням літа змінює свою поведінку, місця перебування, кормову базу.

Зокрема, з настанням спеки та прогріванням води, риба стає менш активною і млявою. Вона не потребує багато їжі, оскільки може знайти такі джерела харчування як комахи, їх личинки, черв’яки, інші водні безхребетні. Тому у цей період краще зосередитися на лові хижих видів – окуня, щуки і судака. Карась також залишається активним і добре ловиться на звичайну поплавкову вудку. Для ловлі ляща, плоскирки та плітки ефективно використовувати донні снасті.

Читайте також: Управління галуззю рибного господарства переходить у єдину державну електронну систему – Е-Риба

З початком денної спеки, більшість риб шукають притулок у заростях або корчах. У цей час вони також можуть спускатися на більші глибини, де вода прохолодніша та менше піддається впливу сонячного опромінення. Проте, як тільки температура води трішки спаде, риба повертається на відкриті простори водойми, що створює сприятливі умови для її успішного лову. Тому у червні рекомендовано рибалити з раннього ранку до 10 години та з 16 години і до самого заходу сонця.

Втім, прямуючи на риболовлю, кажуть в Держрибагентстві, не забувайте про дотримання Правил любительського рибальства. Пам’ятайте, що відповідальне і ощадливе ставлення до водних біоресурсів є вагомим чинником збереження та поповнення їх запасів у наших водоймах.

Один коментар до “Держрибагентство інформує про особливості любительського рибальства на початку літа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *