Традиційне японське соколине полювання: древнє мистецтво і сучасне застосування

Традиційне японське соколине полювання: древнє мистецтво і сучасне застосування

Соколине полювання в Японії має багатовікову історію, що сягає корінням 4 століття, коли воно прийшло з Корейського півострова. Протягом багатьох епох це мистецтво розвивалося та збагачувалося самобутньою японською культурою, будучи прерогативою правлячого класу. Про це йдеться у статті «Японське соколине полювання» доктора філософії Кейя Накадзіми.

Птахів для полювання привозили з різних регіонів як данину, а після сезону частину з них відпускали назад у дику природу. Японські сокільники, будучи фахівцями з утримання та тренування диких хижих птахів, розробили спеціальні методи, обладнання та споруди, ідеально пристосовані для цієї мети.

Зі зміною соціальної структури суспільства утримання хижих птахів як особисте хобі відійшло в минуле, але навички традиційного соколиного полювання збереглися і знайшли нове застосування. Сьогодні вони використовуються в роботі з реабілітації поранених диких птахів та повернення їх у природне середовище.

Японський центр соколоподібних активно використовує відновлені за історичними документами періоду Едо (1603-1868) споруди та обладнання, що вражають своєю зручністю та раціональністю. Традиційні методи японського соколиного полювання успішно застосовуються в програмах збереження хижих птахів Японії з 1964 року та здобули визнання багатьох державних органів, корпорацій, орнітологів та ветеринарів.

Читайте також: У Саудівській Аравії продали мисливського сокола за рекордні понад $470 тисяч

Серед традиційного японського обладнання для соколиного полювання можна відзначити такі елементи як:

  • Такабея (Takabeya) – спеціальна споруда для утримання птахів з п’ятьма кімнатами, сідалами, жердинами та подвійним дахом для вентиляції.
  • Нодзокімадо (Nozokimado) – оглядове вікно з вертикальними ґратами для захисту пір’я птахів.
  • Ейта (Eita) – дерев’яний піднос для годування птахів.
  • Тобоко (Toboko) і Дайбоко (Daiboko) – зовнішня та внутрішня жердини з тканинними екранами.
  • Югаке (Yugake) – шкіряна рукавиця для птаха.
  • Ашікава (Ashikawa) – ремінці на лапи птаха.
  • Егоуші (Egoushi) – коробка для корму, що кріпиться на поясі сокільника.
  • Фусегіну (Fuseginu) – спеціальна куртка для фіксації птаха.
Традиційне японське соколине полювання

Отже, традиційне японське соколине полювання є не лише важливою культурною спадщиною, але й цінним джерелом знань та навичок, що можуть бути використані в сучасних програмах збереження хижих птахів. Давні методи та обладнання в поєднанні з новітніми науковими підходами дозволяють ефективно допомагати пораненим птахам та підтримувати їхні популяції в умовах антропогенного впливу на середовище.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *