Позначка: дикі тварини

Через стрімке поширення африканської чуми свиней (АЧС) в Україні, спричинене значним зростанням популяції диких кабанів за останні три роки, Міністерство аграрної політики та продовольства закликає відновити системний контроль за чисельністю диких тварин.

Держпродспоживслужба оголосила тендер на закупівлю вакцини антирабічної для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу в кількості понад 6 мільйонів доз загальною вартістю 283,7 мільйона гривень.

Зимовий облік фауни, проведений службою державної охорони Карпатського національного природного парку, виявив значну кількість козуль (142) та лисиць (109), що складає найбільшу частку серед усіх підрахованих тварин.

На території Балаклійської громади Харківської області виявлено факт браконьєрства. 24 лютого на території одного з лісогосподарств були знайдені залишки диких тварин, після чого правоохоронці розпочали розслідування.

Ворохтянська селищна громада Верховинського району Івано-Франківської області успішно подолала спалах сказу тварин, який розпочався після виявлення зараженої лисиці у грудні минулого року.

На території Дніпропетровської області спостерігається значне збільшення випадків захворювання тварин на сказ. Від початку 2025 року зафіксовано вже 11 таких випадків, що більш ніж удвічі перевищує показники аналогічного періоду минулого року

У мисливських угіддях Дніпропетровської області триває активний період зимової підгодівлі диких тварин. Мисливці регулярно поповнюють годівниці та солонці необхідними кормами, щоб допомогти тваринам пережити холодну пору року.

Незважаючи на воєнний стан, місцеві організації Українського товариства мисливців і рибалок (УТМР) продовжують активну роботу в мисливських угіддях, здійснюючи важливі біотехнічні заходи та контролюючи популяцію хижаків.

Незважаючи на аномально теплу зиму та складні безпекові умови, державне підприємство “Ліси України” продовжує активну роботу з підтримки популяцій диких тварин у прифронтових регіонах

Шляхи запобігання небезпечним інфекційним захворюванням серед дикої фауни обговорили під час робочої зустрічі. Представники Держлісагентства та Держпродспоживслужби приділили особливу увагу протиепізоотичній ситуації в країні.

У Німеччині стартував пілотний проєкт з екологічного планування території для диких тварин (WÖRP), спрямований на вирішення конфліктів між дикими тваринами та господарською діяльністю людини в культурному ландшафті