Лісівники продовжують піклуватися про диких тварин у прифронтових регіонах попри теплу зиму

Незважаючи на аномально теплу зиму та складні безпекові умови, державне підприємство “Ліси України” продовжує активну роботу з підтримки популяцій диких тварин у прифронтових регіонах, зокрема на Сумщині та Чернігівщині, де площа мисливських угідь становить 338 тисяч гектарів. Про це повідомляє філія “Північний лісовий офіс” на своїй сторінці у Facebook.

Як зазначають у філії “Північний лісовий офіс”, єгер Прудищанського лісництва Олександр Штанюк поділився своїми спостереженнями щодо змін у поведінці диких тварин: “Через бойові дії тварини мігрують: одні залишають територію, інші – залишаються тут. Через заборону на полювання, що діє майже 3 роки, звірі стали сміливішими, підходять ближче до людей. Ми регулярно поповнюємо підгодівельні майданчики зерном та сіллю навіть за відсутності снігу. Найчастіше зустрічаю дику козу та лося”.

За даними філії, на території прифронтових мисливських угідь функціонує розгалужена мережа інфраструктури для підтримки диких тварин, що включає 180 підгодівельних майданчиків, 564 годівниці та 600 солонців. Щодня єгері забезпечують ці локації необхідними кормами: сіном, зеленими віниками, зерновими, кукурудзою та сіллю.

Читайте також: Аномальне тепло змінює поведінку диких тварин: ведмеді не сплять, а олені раніше паруються

Особливу увагу у філії “Північний лісовий офіс” звертають на фінансовий аспект цієї роботи. За їхньою інформацією, підгодівля тварин є виключно дотаційним напрямком діяльності, а ДП “Ліси України” інвестують власні зароблені кошти у підтримку природного балансу.

Читайте також: Юрій Болоховець: Ми витрачаємо на підгодівлю тварин близько 20 млн грн на рік

Попри додаткові виклики, пов’язані з роботою в прифронтових територіях, лісівники продовжують сумлінно виконувати свою місію зі збереження та підтримки популяцій диких тварин, адаптуючи методи роботи до нових умов та потреб лісових мешканців, підсумовують у філії “Північний лісовий офіс”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *