Досвід Угорщини: зміни у фінансуванні та етичних правилах для мисливців

Зміни у фінансуванні та етичних правилах для мисливців – цікавий досвід реформування галузі мисливського господарства демонструє Угорщина. 1 березня Президія Палати мисливців Угорщини на своєму засіданні схвалила низку важливих змін, що стосуються перерозподілу фінансових ресурсів організації та посилення етичних норм. Про це повідомляє сайт Національної мисливської палати Угорщини (Országos Magyar Vadászkamara).

Зокрема, угорські колеги вирішили залишати членські внески мисливців у регіональних осередках, натомість зібрані кошти за ліцензії на полювання повністю передавати до центрального офісу. Доходи ж від мисливських квитків розподілятимуть пропорційно до кількості мисливців у кожному регіоні.

Такий підхід видається досить раціональним. Членські внески забезпечать стабільне фінансування діяльності регіональних організацій. Централізація коштів від ліцензій дозволить ефективніше їх використовувати на загальнонаціональному рівні. А розподіл доходів від мисливських квитків стимулюватиме регіони активніше розвивати мисливство на місцях.

Не менш цікавими є зміни до Етичного кодексу угорських мисливців. Згідно з чинними правилами, більш суворе покарання, ніж догана, за етичне правопорушення може бути накладено лише в тому випадку, якщо особа неодноразово і серйозно порушує правила полювання. Комісія пропонує замінити сполучник “і” на “або”. Оскільки ця норма також міститься в Законі “Про мисливське господарство та полювання”, внесенню змін до Кодексу має передувати внесення необхідних змін до Закону “Про мисливське господарство та полювання” – це буде ініційовано центральним офісом організації разом із законодавцем. Наразі мисливцям, які порушують положення Етичного кодексу, можуть бути винесені лише догани. Оскільки останні роки показали, що це положення є занадто м’яким, Комісія пропонує його скасувати. Крім того, Комісія хоче впорядкувати процедури у випадках, коли кілька мисливців, зареєстрованих у різних повітах, вчиняють правопорушення спільно. Досі кожна особа притягалася до відповідальності в окрузі за місцем проживання (і зміни мисливської ліцензії), а пропонується, щоб такі справи розглядав єдиний окружний комітет з питань етики, який призначається Головою Національної комісії.

Тобто в Угорщині роблять акцент не лише на фінансах, а й на посиленні відповідальності та самодисципліни мисливців.

Звісно, Україна та Угорщина мають свою специфіку в організації мисливського господарства. Однак угорський досвід оптимізації фінансових потоків та підвищення етичних стандартів полювання однозначно заслуговує на увагу. Можливо, окремі елементи цих реформ будуть корисними і для наших мисливських організацій.

Остаточно зміни мають затвердити 22 березня на Загальних зборах делегатів Палати мисливців Угорщини. Тож варто слідкувати, як угорські колеги втілюватимуть свої плани в життя. Можливо, цей досвід надихне і нас на вдосконалення української системи мисливського господарства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *