Лісівники та єгерська служба ДП «Канівське лісове господарство» підсумовують проведену роботу та результати минулорічного мисливського сезону. Про це пише Криниця мисливця з посиланням на Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства.
– У мисливському сезоні 2016 року, – розповідає директор ДП «Канівське лісове господарство» Едуард Симоненко, – у зоні діяльності нашого лісгоспу відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» були створені та успішно працювали оперативні групи для патрулювання лісомисливських угідь із числа працівників державної лісової охорони та працівників Канівського відділу поліції Золотоніського відділу поліції Головного управління національної поліції України в Черкаській області. Патрулювання проводилося відповідно до погодженого графіка. Загалом за сезон було проведено більша ста рейдів-патрулювань. Постійно велася і продовжується боротьба із порушниками правил полювання – так званими браконьєрами. За сезон полювання-2016 було складено 33 протоколи про адмінпорушення та стягнуто майже 4 тисячі гривень штрафів за порушення правил полювання. Загалом за минулий рік було виписано 11 ліцензій для полювання на козулю та 7 ліцензій – на кабана. Всі виписані ліцензії було реалізовано за комерційними цінами та використано.
Працівники лісової охорони добре попрацювали над заготівлею кормів для диких тварин – мешканців наших мисливських угідь. Влітку та восени було заготовлено «зелені корми» – близько півтори тисячі кормових пучків із листяних порід дерев. Для представників фауни наших лісів ми припасли близько однієї тонни сіна, а ще – десять тонн кукурудзи, близько центнера солі. В ці зимові дні тепер поповнюємо годівниці, куди приходять поласувати козулі, дикі кабани, зайці та інші звірі. Загалом маємо близько десятка таких «їдалень» для звірини на свіжому повітрі.
А поки на вулиці панують холоднеча та сніговії, єгерська служба ДП «Канівське лісове господарство» уже готується до проведення мисливського сезону-2017, докладаючи максимальних зусиль для створення належних умов щодо розведення та охорони диких тварин, а також для забезпечення комфортного відпочинку та облаштування територій мисливських угідь. До прикладу. Минулого року в Михайлівському лісництві було збудовано нову мисливську колибу.
– У своїй роботі, – говорить єгер Канівського лісгоспу Михайло Хижняк, – ми орієнтуємося на три основні складові розвитку мисливських господарств. Зокрема, свою роботу ми спрямовуємо на сприяння збереженню біологічної різноманітності і невичерпності природних ресурсів, одержання максимально можливого економічного ефекту та забезпечення доступності заняття полюванням для всіх громадян.
Керівник Канівського лісгоспу Едуард Симоненко продовжує:
– Для любителів незаконного полювання ми встановили попереджувальні аншлаги на мисливську тематику, нагадуючи таким чином про те, що їхні наміри можуть стати причиною конфлікту із законом та призвести, м’яко кажучи, до негативних наслідків. Найчастішими порушеннями минулого мисливського сезону були полювання без відповідних документів, а також полювання на території, що не вказана у картці відстрілу дичини та відсутність документів на мисливських собак. Хочеться застерегти всіх любителів полювання: не порушуйте законів мисливства і законів природи, адже тут, на цій землі і з цієї природою жити нам і нашим дітям.