Джастін Трюдо: Щоб вполювати оленя, AR-15 не потрібна

_DУ Канаді заборонили приватне володіння штурмовою зброєю. Про це  повідомляє ZAXID.NET.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо оголосив про введення на всій території Канади заборони на бойову наступальну зброю. Як пише CNN, рішення прийнято після недавнього нападу, під час якого було вбито 22 людини.

До реєстру заборонених внесені 1500 моделей стрілецької зброї, серед яких напівавтоматична гвинтівка AR-15, яка неодноразово застосовувалася злочинцями при масових вбивствах в США.

Звертаючись до нації 1 травня, Трюдо заявив: «Для багатьох сімей, зокрема корінних жителів, вогнепальна зброя є частиною традиції, яку передають у поколіннях. Переважна більшість людей користуються нею безпечно, відповідально, з повагою до закону – для роботи, спорту, колекціонування або полювання. Але щоб убити оленя, AR-15 не потрібна».

Трюдо висловив переконання, що таку зброю використовують лише злочинці.

«Ця зброя призначена тільки для вбивства великої кількості людей за найкоротший час. У Канаді такій зброї немає застосування», – заявив глава уряду.

До 30 квітня 2022 року в Канаді діятиме період амністії, що захищає власників зброї від кримінальної відповідальності; зокрема, передбачено винятки для корінних жителів, які використовують автоматичні і напівавтоматичні гвинтівки для полювання.

Уряд підготує програму викупу цих видів озброєння у власників.

Як інформував ZAXID.NET, два тижні тому в Канаді стався найбільш кровопролитний в історії країни збройний напад. З 18 на 19 квітня, протягом 12 годин, нападник 51-річний Габріель Уортман вбив 22 людини і підпалив п’ять будівель, перш ніж був убитий поліцією в результаті погоні.

Заборона вогнепальної наступальної зброї була одною з передвиборних обіцянок Трюдо. Нинішнім рішенням дану обіцянку було частково виконано. Тепер влада канадських регіонів зможе на основі цієї заборони ухвалювати свої рішення, що можуть суттєво посилити обмеження щодо володіння зброєю.
https://zaxid.net/news/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *