Мисливські товариства Болгарії звітують про успіхи в регулюванні чисельності хижаків за минулий сезон полювання. Зокрема, добування шакалів, лисиць та здичавілих собак значно перевищив показники попереднього року. Про це повідомляє Національний Союз мисливців та рибалок Болгарії (НЛРС).
В мисливській організації зазначають, що найсерйознішим стимулом для збільшення кількості добутих хижаків є рішення про створення спеціального фонду для допомоги в боротьбі з хижими дикими тваринами, яке було одноголосно прийнято на щорічних звітних зборах два роки тому.
Згідно з цим рішенням, кожен мисливець повинен добути двох хутрових хижаків, а якщо хтось не відзвітує про добуті екземпляри в кінці мисливського сезону, то штраф становить 10 левів (за сьогоднішнім курсом – 200 грн ) за кожну не відстріляну дику тварину.
Більшість мисливців серйозно ставляться до цього завдання, – кажуть в НЛРС, – але є й ті, хто нехтує цим обов’язком. Гроші від штрафу за невпольованих хижаків збираються і зберігаються в касах клубів. Ці кошти в основному використовують на переселення дичини.
Окрім традиційних видів, болгарські ловці стикаються зі зростанням популяції дикої кішки, яка має охоронний статус. За їхніми спостереженнями, чисельність цього хижака серйозно збільшилася, що викликає занепокоєння. Точні дані мають бути отримані під час цьогорічного обліку.
Досвід Болгарії показує, що регулювання чисельності хижаків – невід’ємна складова комплексного управління мисливським господарством. І в цьому питанні важливі як системний підхід, так і особиста відповідальність кожного мисливця. Як вважаєте, фінансове стимулювання добування через механізм штрафів та цільове спрямування цих коштів на розселення дичини може стати в нагоді й українським користувачам угідь?