Екоактивісти хочуть, аби мисливці полювали тільки на фронті

Ірина Вихристюк, в.о. директора Національного природного парку “Тузлівські лимани” написала допис на своїй сторінці у Фейсбук із заголовком: “Для мисливців є сафарі – лінія фронту”.

Далі текст цього допису без купюр:

Їм мало крові. Вони страждають, бо воєнний стан забороняє полювання. Вони бояться правди, бо через заборону полювання очевидним стало те, що головним чинником зменшення біорізноманіття є саме полювання, а його заборона дозволила побачити в природі і зайців, і козуль, і кабанів і птахів неполоханих.

Ідилія.

Але вони бояться, що втратять монополію на вбивство беззахисних, тих, хто НЕ Є ВОРОГОМ, хто не нападає, хто не несе загрозу.

Бояться, що втрачатимуть і надалі свої позиції, т.з. мисливської галузі, де відсутні гуманність і повага до життя, де норма це брехня, невігластво і хамство. Тому вони йдуть в наступ.

Розробили Стратегію розвитку мисливського господарства та збереження біорізноманіття на період до 2030 року.

Вся їхня ницість проявилася вже в назві. Тобто мисливці зберігають біорізноманіття Це все одно, що серійний вбивця проповідує любов до ближнього. У кого вистачить сил, прочитайте цей опус під назвою Стратегія та план до неї https://forest.gov.ua/…/povidomlennia-pro…

Це ще те випробування! Це оксюморон, якийсь вінегрет зі слів, які навіть при прочитанні викликають абсолютне нерозуміння, що вони взагалі мали на увазі. Торкає, коли читаєш, що вони будуть дотримуватись вимог закону “Про захист тварин від жорстокого поводження”. Ага, вони будуть намагатись вбивати відразу, щоб не мучились. І це пишуть ті, що мають притравочні станції і знущання над тваринами у них в крові. Уявіть, вони, тобто мисливці, будуть займатись… менеджментом дикої природи ?!?! Вибачте, але запитаю – who are you???

Написавши в Стратегії купу різноманітних правильних слів, типу: збереження біорізноманіття, стале використання, збалансованість екологічних і що важливо – соціально-культурних інтересів , дотримання високих стандартів полювання і бла-бла-бла вони (розробник Стратегії – Держлісагентство) насправді намагаються протягнути через Кабмін дуже небезпечний документ, який дозволить надалі безкарно НИЩИТИ ЖИВУ ПРИРОДУ. Але вбивцям замало цього, вони намагаються ПОНОВИТИ ПОЛЮВАННЯ під час війни!!!

Також вони мріють ЗАЛІЗТИ В КИШЕНЮ ДЕРЖАВИ – через створення спеціального ДЕРЖАВНОГО фонду розвитку та підтримки мисливського господарства та створення державної спеціалізованої служби з охорони державного мисливського фонду та контролю за його використанням. Дійсно, а куди ще держава має витрачати кошти, як не на розвиток мисливства та створення ще однієї конторки – інспекторів, яких і так наплодили в кожній галузі. Цікаво, а чим буде займатись Держекоінспекція? Ще раз наголошую, що під час війни виснажливої, кровопролитної, що знекровлює країну, бюджет має бути направлений на обороноздатність країни та комплексну підтримку тих, хто її обороняє! Але мисливці вважають, що кошти бюджетні мають йти на підтримку розвитку мисливського господарства та забезпечення за рахунок бюджету нової спеціалізованої (інспекторської) служби!?!?!

Але на цьому вони (розробники) не зупинились. Вони самі відчувають кризу в мисливській галузі, чисельність мисливців СКОРОЧУЄТЬСЯ, в першу чергу через те, що в Україні МИСЛИВСТВО тотожно БРАКОНЬЄРСТВУ. Молодь не розуміє цих «забавок», більш потужним є зоозахисний рух, нові покоління все більше сповідують гуманне відношення до тварин, особливо диких. А втрата членів товариств мисливців, це втрата коштів, які отримують ті, хто сидять в цих товариствах і торгують живою природою, продаючи відстрілочні картки особам, що придбали рушницю, але не змогли купити знання і совість. Саме тому, з метою поповнення рядів убивць живої природи і планується (дослівно) «розроблення та внесення змін до законодавства щодо затвердження навчальних програм з викладання мисливствознавства, охорони державного мисливського фонду, економіки та менеджменту мисливського господарства у середніх та вищих учбових закладах України».

Вважаємо, що ті, хто таке пропонує, є неадекватними особами. Вони планують в навчальних закладах (!) викладати вищеперераховану маячню. А так як в школах є певна кількість навчальних годин, то вашим дітям будуть викладати… мисливствознавство(!) напевне за рахунок екології, біології, етики чи фізкультури.

Ми вже перетворили країну в сировинний придаток, розоравши (знищивши) всі степи та луки, зруйнували природні водотоки, нещадно нищимо ліси, а давайте ще перетворимо свою країну на суцільне мисливське господарство. А чого ж, будемо надавати туристичні послуги іноземним мисливцям, які будуть із задоволенням їхати на українське мисливське сафарі і тоді ми остаточно станемо в ряд з Намібією, Мозамбіком, Замбією, Зімбабве, Камеруном та іншими.

ВИСНОВКИ:

1. Українське сафарі – це лінія фронту, там де наші воїни і іноземці можуть полювати на ворогів – кацапів. Всі бажаючі стріляти – welcome to ЗСУ!

2. Державний і місцеві бюджети – на обороноздатність країни та підтримку її захисників, а не на вбивство живої природи!

3. В школах ввести предмет екологічна етика. Збільшити кількість годин предметів «я пізнаю світ» та загальна екологія.

4. Категорична заборона пропаганди мисливства в ЗМІ!

5. Полювання в Україні має бути ЗАБОРОНЕНЕ, і не лише під час війни. В мирний час, для відновлення популяцій диких тварин, які також в зоні бойових дій страждають від війни.

А коли можна буде говорити про поновлення полювання?

Я вважаю, що все має бути логічним і етично-справедливим. От коли в Україні охоронюваних територій та мисливських угідь буде хоча б 50/50, тоді можна буде про щось говорити. А поки що забудьте, бо скоро взагалі нічого живого не залишиться! Поки що в Україні 65% території – мисливські угіддя і лише жалюгідні 6,5% – природно-заповідний фонд (де заборонене полювання). Тобто, площі неспівмірні, різниця в 10 разів. Про яке полювання може йти мова? До речі, саме мисливці та лісники вчиняють найбільший спротив і блокують створення охоронюваних територій в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *