Ракун звичайний
продовжує активно розселятися територією Німеччини. За даними 2023 року, близько 69% мисливських угідь країни зафіксували присутність цього виду – це майже на три чверті більше порівняно з 2011 роком.
Позначка: екосистема
Сьогодні, 1 квітня 2025 року, поблизу Лідінге в Швеції розпочинається санкційоване полювання на бакланів, в рамках якого планується добути 2000 птахів для відновлення балансу в морській екосистемі.
Зимовий облік фауни, проведений службою державної охорони Карпатського національного природного парку, виявив значну кількість козуль (142) та лисиць (109), що складає найбільшу частку серед усіх підрахованих тварин.
На Вінниччині рятувальники продовжують боротися з масштабними підпалами сухої трави, які призводять до загибелі дрібних тварин та птахів.
На території Національного природного парку “Дністровський каньйон” було виявлено шакала (Canis aureus) — хижака, який за розмірами посідає проміжне місце між лисицею та вовком. Це перша достовірна зустріч тварини на Тернопільщині.
“Невинних лисенят можна відстрілювати в липні та серпні” – такий заголовок має кампанія в соціальних мережах від Данського товариства охорони природи.
Національний парк Кабаньєрос в Іспанії став показовим прикладом того, як заборона полювання може негативно вплинути на екосистему та економіку регіону.
В Україні аномально тепла зима суттєво вплинула на поведінку диких тварин – ведмеді відмовляються від зимової сплячки, а в оленів та інших копитних змістився період розмноження…
На території Львівської міської територіальної громади розпочали дослідження популяції лисиці рудої (Vulpes vulpes).
Біляївський районний суд Одеської області виніс вирок у справі про незаконне рибальство, зобов’язавши браконьєра відшкодувати державі 483 140 гривень за завдані збитки рибному господарству.
Надмірна популяція благородних оленів на заході Латвії створює серйозні проблеми для місцевих фермерів та лісівників.
У рамках проєкту LIFE Wild Wolf у Хорватії розпочали випробування захисних жилетів для мисливських собак.
Міжнародна група дослідників розробила нову модель, яка дозволяє визначити придатність різних ділянок місцевості для полювання на копитних тварин.
81-річного жителя штату Монтана (США) засуджено до шести місяців ув’язнення за федеральні злочини, пов’язані з незаконним обігом диких тварин. Чоловік намагався створити архарів Марко Поло для полювання у спеціальних господарствах
Сьогодні, 4 жовтня, світова спільнота відзначає Всесвітній день захисту тварин. Ця дата набуває особливого значення в Україні, де військова агресія та інші фактори створюють серйозні загрози для дикої природи.
В понеділок, 30 вересня 2024 року, на Одещині в Березівському районі Стрюківської ОТГ тракторист під час сільськогосподарських робіт зафіксував зграю із 8 вовків.
В Україні спостерігається значне зростання популяції хижих тварин, що призводить до збільшення нападів на домашніх тварин та ускладнення епізоотичної ситуації.
У Шевченківському районі Києва місцеві жителі помітили лося, який заблукав між житловими будинками.
У німецькому озері Пільзензее 21-річний рибалка Тім Козіан спіймав гігантського сома довжиною 2,51 метра та вагою 94 кілограми.
У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику розпочався період гону оленів.
На Вінниччині заборона полювання призвела до значного зростання популяцій диких тварин.
У Мальованському лісництві Шепетівського лісгоспу на Хмельниччині за три роки вдалося подвоїти популяцію благородних оленів.
На Волині сталася перша цього року масштабна лісова пожежа, яка завдала значної шкоди екосистемі та змусила диких тварин покинути свої домівки
У Центрі відтворення і збереження екосистем “КАСОВА ГОРА” на Прикарпатті виявили несподіваних помічників у боротьбі з заростанням степових ділянок чагарниками – європейських сарн (Capreolus capreolus).
Професор Відар Селос з Норвезького університету природничих наук висунув гіпотезу про те, що врожайність чорниці може бути ключовим фактором, який впливає на чисельність популяції білої куріпки.
Мисливці Іспанії щороку вкладають 54 мільйони євро у запобігання лісовим пожежам.
Центрально-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства повідомило про проведення обліку пернатої мисливської дичини у Вінницькій, Кіровоградській та Черкаській областях.
Проєкт з відновлення популяції куріпок у східній частині Нідерландів продемонстрував вражаючі результати. За період з жовтня 2021 по березень 2023 року кількість цих птахів у регіоні Твентеранд збільшилась удвічі.
13 серпня відзначається Міжнародний день вовків – подія, яка спонукає до обговорення ролі цих тварин у природі та їхніх взаємин з людиною.
Від проблем з хижаками до створення музею ловецтва: серпневий огляд діяльності мисливських об’єднань
Перед вами шостий випуск нашої рубрики, де ми висвітлюємо діяльність основних мисливських організацій України. Цього разу ми охоплюємо період з 5 по 11 серпня 2024 року.