Біляївський районний суд Одеської області виніс вирок у справі про незаконне рибальство, зобов’язавши браконьєра відшкодувати державі 483 140 гривень за завдані збитки рибному господарству.
Позначка: екосистема
Надмірна популяція благородних оленів на заході Латвії створює серйозні проблеми для місцевих фермерів та лісівників.
У рамках проєкту LIFE Wild Wolf у Хорватії розпочали випробування захисних жилетів для мисливських собак.
Міжнародна група дослідників розробила нову модель, яка дозволяє визначити придатність різних ділянок місцевості для полювання на копитних тварин.
81-річного жителя штату Монтана (США) засуджено до шести місяців ув’язнення за федеральні злочини, пов’язані з незаконним обігом диких тварин. Чоловік намагався створити архарів Марко Поло для полювання у спеціальних господарствах
Сьогодні, 4 жовтня, світова спільнота відзначає Всесвітній день захисту тварин. Ця дата набуває особливого значення в Україні, де військова агресія та інші фактори створюють серйозні загрози для дикої природи.
В понеділок, 30 вересня 2024 року, на Одещині в Березівському районі Стрюківської ОТГ тракторист під час сільськогосподарських робіт зафіксував зграю із 8 вовків.
В Україні спостерігається значне зростання популяції хижих тварин, що призводить до збільшення нападів на домашніх тварин та ускладнення епізоотичної ситуації.
У Шевченківському районі Києва місцеві жителі помітили лося, який заблукав між житловими будинками.
У німецькому озері Пільзензее 21-річний рибалка Тім Козіан спіймав гігантського сома довжиною 2,51 метра та вагою 94 кілограми.
У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику розпочався період гону оленів.
На Вінниччині заборона полювання призвела до значного зростання популяцій диких тварин.
У Мальованському лісництві Шепетівського лісгоспу на Хмельниччині за три роки вдалося подвоїти популяцію благородних оленів.
На Волині сталася перша цього року масштабна лісова пожежа, яка завдала значної шкоди екосистемі та змусила диких тварин покинути свої домівки
У Центрі відтворення і збереження екосистем “КАСОВА ГОРА” на Прикарпатті виявили несподіваних помічників у боротьбі з заростанням степових ділянок чагарниками – європейських сарн (Capreolus capreolus).
Професор Відар Селос з Норвезького університету природничих наук висунув гіпотезу про те, що врожайність чорниці може бути ключовим фактором, який впливає на чисельність популяції білої куріпки.
Мисливці Іспанії щороку вкладають 54 мільйони євро у запобігання лісовим пожежам.
Центрально-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства повідомило про проведення обліку пернатої мисливської дичини у Вінницькій, Кіровоградській та Черкаській областях.
Проєкт з відновлення популяції куріпок у східній частині Нідерландів продемонстрував вражаючі результати. За період з жовтня 2021 по березень 2023 року кількість цих птахів у регіоні Твентеранд збільшилась удвічі.
13 серпня відзначається Міжнародний день вовків – подія, яка спонукає до обговорення ролі цих тварин у природі та їхніх взаємин з людиною.
Від проблем з хижаками до створення музею ловецтва: серпневий огляд діяльності мисливських об’єднань
Перед вами шостий випуск нашої рубрики, де ми висвітлюємо діяльність основних мисливських організацій України. Цього разу ми охоплюємо період з 5 по 11 серпня 2024 року.
У філіях ДП «Ліси України» на Житомирщині завершився щорічний облік птахів. Масштабний «перепис» пташиного населення проводився протягом липня на території майже 300 тисяч гектарів
В умовах триваючої війни в Україні питання відновлення полювання викликає гострі дискусії. З одного боку, суспільство очікує, що всі здатні тримати зброю мають захищати країну. З іншого – існують законні підстави для звільнення від військової служби, а мисливські господарства перебувають на межі банкрутства через трирічну заборону полювання.
У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику зафіксували лисицю з нетиповим зовнішнім виглядом.
На Любешівщині лісівники та єгерські служби спостерігають, що олені, яких цього року випустили із вольєра, дали потомство.
Протягом тижня лисиця забезпечувала своїх семеро лисенят різноманітним харчуванням. Меню цих хижаків виявилося напрочуд різноманітним і поживним.
Державний історико-культурний заповідник “Буша” на Вінниччині опинився під загрозою знищення через плани будівництва кар’єру поблизу.
У світі дикої природи і бобри, і олені – чудові створіння, відомі своїми унікальними фізичними атрибутами. Бобри відомі своїми постійно зростаючими зубами, в той час як олені відомі своїми величними рогами.
Міндовкілля анонсувало старт проєкту міжнародної технічної допомоги, спрямованого на відновлення водно-болотних угідь та екосистем північних регіонів країни.
125 велетнів зубрів проживають в угіддях філії “Вінницьке лісове господарство” ДП “Ліси України”.