В Одеській області відбулася міжвідомча нарада щодо погіршення епізоотичної ситуації через різке зростання популяції хижих тварин
Позначка: епізоотична ситуація
У Луцьку відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар, присвячений актуальним питанням ведення мисливського господарства під час війни.
У селі Давидів Брід, що на Херсонщині, зафіксували напад скаженого вовка на свійських тварин. Після нападу хижак загинув, а лабораторні дослідження підтвердили у нього наявність вірусу сказу.
Постійна комісія з питань екології та раціонального використання природних ресурсів Волинської обласної ради рекомендувала надати у користування мисливські угіддя 12 місцевим організаціям УТМР
У кількох областях України стартувала осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
Днями в Північній Македонії розпочалося 23-тє засідання Постійної групи експертів з африканської чуми свиней (АЧС) по Європі. Українська делегація бере активну участь у обговоренні стратегій боротьби з цим небезпечним захворюванням
В умовах триваючої війни в Україні питання відновлення полювання викликає гострі дискусії. З одного боку, суспільство очікує, що всі здатні тримати зброю мають захищати країну. З іншого – існують законні підстави для звільнення від військової служби, а мисливські господарства перебувають на межі банкрутства через трирічну заборону полювання.
Військові дії в Україні призвели до погіршення епізоотичної ситуації через зростання кількості безпритульних тварин та ускладнення проведення профілактичних заходів.
ГС «Всеукраїнська мисливська спілка» звернулася до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з вимогою притягнути до відповідальності заступника міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександра Краснолуцького.
У травні на території Львівської області розпочнеться весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області.
На території лісопаркових зон Києва, а також у Житомирській, Запорізькій та Закарпатській областях буде проведено весняну кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
За 2023 рік в Україні зареєстровано 47 випадків АЧС, що в 5,2 раза більше порівняно з попереднім роком. Таку інформацію озвучив Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук під час зустрічі з представниками Посольства США в Україні та асоціації «Свинарі України».
Про це повідомив, 16 лютого 2024 року, під час наради зі старостами Калуської територіальної громади керівник Калуської районної організації УТМР Василь Гринів.
Дивну ситуацію можна спостерігати у підходах органів влади різних областей до ліквідації спалахів сказу серед тварин, зокрема шляхом їх відстрілу.
На фініші сезону у Держлісагентстві відбулося підсумкове розширене засідання колегії, в ході якого розглянули й ведення мисливського господарства
На території Кам’янець-Подільського та Чемеровецького районів, де розташований Національний природний парк «Подільські Товтри», вже протягом семи років заборонено проводити полювання. Отож виникає складна епізоотична ситуація через велику щільність шкідливих хижаків, насамперед лисиці звичайної. Про це повідомляє прес-служба Кам’янець-Подільського лісгоспу. У прес-службі зазначають, що з дозволу департаменту агропромислового розвитку Хмельницької облдержадміністрації
Мисливські угіддя ДП “Кам’янець-Подільське лісове господарство” розташовуються на території Кам’янець-Подільського та Чемеровецького районів, у межах господарської зони НПП “Подільські Товтри”. Згідно із Законом України “ Про природно-заповідний фонд України” полювання тут заборонено. Унаслідок закриття полювання значно виросла чисельність шкідливих хижаків: лисиці звичайної, здичавілих собак та котів. Інколи з’являються й вовчі