Тернопільська адміністрація “на пальцях” пояснила необхідність регулювання чисельності лисиць та диких кабанів

На Тернопільщині розпочинають масштабні заходи з регулювання чисельності диких тварин через небезпечну епізоотичну ситуацію. За рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України, до кінця лютого 2025 року необхідно провести відстріл лисиць для запобігання поширенню сказу та диких кабанів для стримування африканської чуми свиней. Про це повідомляє Тернопільська обласна державна адміністрація.

Як зазначається у пресрелізі адміністрації, щоб пояснити серйозність ситуації навіть далекій від проблеми людині, фахівці навели простий життєвий приклад: “Уявіть ситуацію: людина вирушила на прогулянку до лісу зі своїм собакою та пройшла місцями, ослиненими хворою твариною. Собака контактує з даними об’єктами, а потім облизує руку свого господаря. Людина навіть не здогадується, що її шкіра мала мікропошкодження, куди вже потрапив збудник. Через кілька тижнів, а інколи і до року, з’являються перші симптоми сказу і врятувати людину вже неможливо”.

За даними лабораторних досліджень, які наводить відомство, ситуація в області критична – кількість випадків сказу серед лисиць зросла з 11 у 2023 році до 56 у 2024 році. Також, згідно з інформацією адміністрації, зафіксовано випадки сказу серед котів (34), собак (22), великої та дрібної рогатої худоби, вовка та хом’яка.

У документі чітко роз’яснюється, що відстріл – це не забаганка мисливців. “Регулювання чисельності тварин – це не привід для додаткових розваг”, – наголошується у пресрелізі. Такі дії, як пояснює адміністрація, регламентовані Інструкцією “Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин”, згідно з якою щільність популяції лисиць перед періодом розмноження не повинна перевищувати 0,5-1 голови на 1000 га угідь.

Читайте також: Мисливців закликають дотримуватися правил безпеки для запобігання поширенню АЧС

За інформацією відомства, в області впроваджується комплексний підхід до вирішення проблеми. Крім відстрілу, проводиться пероральна вакцинація диких тварин та безкоштовна вакцинація домашніх собак і котів. У пресрелізі особливо підкреслюється: сказ може передаватися навіть без укусу – достатньо, щоб слина хворої тварини потрапила на пошкоджену шкіру чи слизові оболонки.

“Рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії є обов’язковим до виконання. Воно спрямоване на збереження життя, здоров’я та економічної стабільності нашої країни. Кожен із нас має розуміти важливість таких заходів і підтримувати їх, адже це питання спільної безпеки”, – підсумовується у повідомленні адміністрації.

Один коментар до “Тернопільська адміністрація “на пальцях” пояснила необхідність регулювання чисельності лисиць та диких кабанів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *