Фотограф зафіксував, як заєць їсть мертве зайченя: шокуючі кадри зібрали майже тисячу реакцій у мережі

Британський фотограф-натураліст Рональд Річардсон опублікував у групі Northumberland and Borders Natural History у Facebook серію вражаючих світлин, на яких видно, як заєць їсть мертве зайченя. З моменту публікації 27 березня 2024 року допис зібрав 902 реакції, 142 коментарі та 145 поширень, викликавши жваве обговорення та подив серед користувачів соцмережі, адже така поведінка не притаманна цим тваринам.

У коментарях під дописом люди висловлюють різні припущення щодо причин такої поведінки зайця. Дехто порівнює це з аналогічними випадками серед кролів, особливо якщо йдеться про мертвонароджених або деформованих кроленят. Інші користувачі припускають, що заєць таким чином намагається захистити виживших зайченят від хижаків, які можуть почути запах розкладання.

Сам автор світлин зазначає, що раніше ніде не зустрічав інформації про подібну поведінку саме в зайців і сподівається привернути увагу науковців до цього випадку. “Можливо, це тема для програми Springwatch на BBC”, – розмірковує Річардсон.

Деякі коментатори навели власні спостереження за “канібалізмом” серед інших видів тварин, зокрема оленів, борсуків та їжаків. Висловлювалися припущення, що в такий спосіб тварини прагнуть отримати додаткові поживні речовини, зокрема кальцій із кісток.

Читайте також: Відомого німецького фотографа природи атакував глушець

Втім, переважна більшість користувачів була просто вражена самим фактом того, що загалом травоїдний заєць може поїдати представника свого ж виду. На останніх кадрах серії тварина виглядає сумною та пригніченою, немов шкодує про скоєне.

Ці унікальні світлини, які менше ніж за тиждень зібрали майже тисячу реакцій, ще раз демонструють, наскільки непередбачуваною та загадковою може бути дика природа. Такий резонанс у соцмережах свідчить про неабиякий інтерес публіки до нетипової поведінки тварин. Сподіваємося, що цей випадок не лише вразить користувачів Facebook, а й приверне увагу науковців та спонукає до глибшого вивчення звичок і поведінкових особливостей тварин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *