Три громадські організації звернулася до Кабміну щодо вдосконалення Стратегії мисливського господарства

Три громадські організації – Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь (ВАМКМУ), Українське товариство мисливців і рибалок (УТМР) та Товариство лісівників України (ТЛУ) направили звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням врахувати пропозиції мисливської спільноти у Стратегії мисливського господарства на період до 2035 року, яка нещодавно була завізована Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

21 червня 2023 року ВАМКМУ, УТМР та ТЛУ презентували проєкт «Стратегії розвитку мисливського господарства на період до 2030 року», який отримав високу оцінку від Федерації мисливських та природоохоронних асоціацій Європи (FACE) та підтвердження відповідності вимогам європейського законодавства. Проте, як зазначають автори звернення, у процесі доопрацювання Стратегії Міндовкіллям було видалено або видозмінено значну частину важливих для галузі ініціатив.

У зверненні міститься низка пропозицій щодо вдосконалення проєкту Стратегії, зокрема:

  • відновити первинну назву документу – «Стратегія розвитку мисливського господарства на період до 2030 року»;
  • повернути до Стратегії положення щодо створення державної спеціалізованої служби з охорони мисливського фонду та контролю за його використанням;
  • передбачити створення спеціального державного фонду для фінансування заходів зі збереження біорізноманіття та розвитку мисливського господарства;
  • вилучити з проєкту Стратегії положення про плату за користування мисливськими угіддями як непосильний в умовах воєнного стану тягар для користувачів.

Окрім того, мисливська спільнота просить внести до Операційного плану заходів з реалізації Стратегії пункт щодо прийняття Верховною Радою законопроєкту № 8033, яким пропонується відмінити плату за користування мисливськими угіддями на період дії воєнного стану.

Лист щодо Стратегії мисливського господарства на період до 2035 року

До звернення додається лист підтримки від FACE, у якому європейська організація високо оцінює проєкт Стратегії, розроблений ВАМКМУ, УТМР та ТЛУ, та наголошує на важливості приведення мисливського господарства України у відповідність до ключових принципів ЄС та міжнародних принципів сталого використання дикої природи.

Один коментар до “Три громадські організації звернулася до Кабміну щодо вдосконалення Стратегії мисливського господарства

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *