Гельмінти у Бурштинському водосховищі: хто має реагувати?
ЗМІСТ
До редакції «Криниця мисливця» надійшли фото-свідчення про ураження риби в Бурштинському водосховищі гельмінтами. Хоча така риба, за певної кулінарної обробки, може вважатися придатною до вживання в їжу, ризики заразитися залишаються досить значними.
«Риба заражена, я б не ризикнула її їсти навіть після обробки», – розповідає в коментарі редакції місцева мешканка з якою поділилися фотографіями виловленої риби її знайомі рибалки.
Водночас рибалки та природоохоронці стурбовані бездіяльністю місцевої влади та контролюючих органів. Адже Бурштинське водосховище входить до складу Національного природного парку «Галицький».
«Жодної копійки на знезараження водойми, хоч з рибалок беруть по 250 гривень за добу лову. Куди йдуть ці кошти?» – обурюються наші співрозмовники.
ЩО КАЖУТЬ ЕКСПЕРТИ?
На запит редакції фахівці Держрибагентства Івано-Франківської області пояснили, що Бурштинське водосховище належить до НПП «Галицький». Тому контролювати екологічний стан водойми мала б адміністрація НПП.
Однак на момент публікації відповіді від керівництва НПП так і не надійшло. Хоч лист з проханням прокоментувати ситуацію було надіслано ще 27 грудня минулого року.
ЩО РОБИТИ РИБАЛКАМ?
Поки екологічні служби та контролюючі органи “мовчать”, експерти радять рибалкам бути обережними і утриматися від вилову та вживання риби в цій місцевості.
Адже навіть після термічної обробки деякі гельмінти можуть зберігати життєздатність і нести серйозну небезпеку для людини.
Отже, допоки санітарно-епідеміологічна ситуація в Бурштинському водосховищі не буде врегульована, краще утриматися від рибальства в цій місцевості. Адже здоров’я дорожче за будь-який рибальський трофей чи пов’язаний з цим адреналін.
СПОДІВАЄМОСЬ НА РЕАГУВАННЯ
Сподіваємося, що після публікації цієї статті відповідальні органи та посадові особи нарешті звернуть увагу на проблему і візьмуться за її вирішення.
Адже мовчання та бездіяльність у цьому випадку може коштувати здоров’я і навіть життя багатьом аматорам риболовлі. А це абсолютно неприпустимо.
Тому сподіваємося, що публікація стане поштовхом для екологічних та санітарних служб нарешті розпочати необхідні заходи із знезараження Бурштинського водосховища та недопущення поширення епідемії гельмінтів серед населення.