Слідами вінницьких зубрів зі старшим єгерем Сіваченком

Популяція вінницьких зубрів європейських залишається найбільшою в Україні – 125 особин станом на 2023 рік. Зберегти цих рідкісних тварин вдається завдяки титанічній праці місцевих лісівників. Про це повідомляє Центрально-Західне міжрегіональне управління ЛМГ на своїй сторінці у Фейсбук.

Одним з найкращих фахівців у цій сфері є старший єгер Вінницького лісгоспу Олександр Сіваченко. Він присвятив 40 років свого життя охороні лісу та його мешканців.

“Олександр Іванович знає про зубрів все! Він розуміє їхню “мову”, може прочитати історію кожної тварини”, – кажуть колеги.

ЄГЕР – ЗАХИСНИК ЗУБРІВ

Проте головною загрозою для велетнів залишаються браконьєри. Часто ситуація стає смертельно небезпечною як для зубрів, так і для єгеря, який їх захищає.

“Олександр Сіваченко не боїться стати на захист червонокнижних, незважаючи на ризик для власного життя”, – розповідають у лісництві.

ЗАВДЯКИ ФАХІВЦЯМ ПОПУЛЯЦІЯ ЗРОСТАЄ

З 1979 року, коли зубри з’явилися у вінницьких лісах, їх популяція зросла майже вдесятеро. Це стало можливим завдяки зусиллям лісівників та мисливствознавців.

“Ми свою справу зробили. Тварини тепер мешкають на 20 тисяч гектарах, почувають себе тут добре”, – розповідає Олександр Сіваченко.

Крім Вінницької області, 34 зубри були переселені також до Чернівецької, Львівської та Волинської областей – для збереження виду та регулювання щільності популяції.

Отже, самовіддана праця таких фахівців, як Олександр Сіваченко, дає надію, що чисельність українських зубрів буде і надалі зростати. А ці унікальні велетні залишатимуться під захистом у рідних лісах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *