Грип птиці на Миколаївщині: джерелом збудника захворювання могла бути дика перелітна птиця

Уселі Кандибине Новоодеського району Миколаївської області в особистому селянському господарстві було зареєстровано загибель птиці через вірус грипу птиці типу А1 субтипу H5. Заходи для боротьби з розповсюдженням хвороби обговорили під час наради Голови Держпродспоживслужби Владислави Магалецької та представників Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

За словами Голови Держпродспоживслужби, хвороба наразі активно розповсюджується в багатьох країнах. За попередніми результатами епізоотичного розслідування встановлено, що ймовірним джерелом збудника захворювання могла бути дика перелітна птиця.

Наразі затверджено план із ліквідації захворювання, який включає зонування, стемпінг-аут, дезінфекцію.

Визначено буферну зону (зону захисту) радіусом 3 км від епізоотичного осередку, до якої ввійшли населені пункти: с. Новоматвіївське, с. Сельвестрівське, Новоодеського району та туристичний двір «Золота підкова». Визначено зоною нагляду територію радіусом 10 км від епізоотичного осередку, до якої ввійшли населені пункти: с. Новоінгулка Новоодеського району та с. Степанівка Баштанського району.

“Зараз ми працюємо в оперативному режимі, проводимо заходи з локалізації та недопущення поширення збудника захворювання”, – зазначила Владислава Магалецька. Вона доручила спрямувати всі зусилля на заходи з боротьби з хворобою та посилити контроль за ситуацією. Крім того, за словами Голови Держпродспоживслужби, окремо проводитиметься робота з торговельними партнерами для врегулювання питань, що стосуються експорту м’яса птиці до інших країн.

Пресслужба Держпродспоживслужби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *